سلامت

رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای مقابله با آنفلوآنزای فصلی ضروری است

رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای مقابله با آنفلوآنزای فصلی ضروری است

دکتر «عمران آزادی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار یولن افزود: استفاده از ماسک، شستن مرتب دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی می‌تواند از شیوع بیماری آنفلوآنزای فصلی شایع جلوگیری کند.

وی اظهار کرد: این بیماری بیشتر برای گروه های پرخطر و دارای بیماری های زمینه ای مانند مادران باردار، بیماران دیابتی، افرادی که شیمی درمانی می کنند و یا نقص سیستم ایمنی بدن دارند و افراد مبتلا به سرطان و سالمندان و کودکان خطرناک است.

رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین در ادامه گفت: با توجه به ابتلای بالای دانش آموزان و کودکان به آنفلوآنزای فصلی نیاز است که حتما دانش آموزان در مدارس از ماسک استفاده کرده و  افراد مبتلا به این بیماری ویروسی به خصوص دانش آموزان، معلمان و مسوولان مدارس تا زمان بهبودی در مدرسه حاضر نشوند و والدین نیز از بردن فرزندان بیمار خود به محل تحصیل جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: مهمترین علائم آنفلوآنزای فعلی تب، لرز، سرفه، تنگی نفس، بی حالی شدید، بدن‌درد و در برخی افراد علایم گوارشی مانند تهوع و استفراغ است و مبتلایان معمولا ابتدا درگیر تب می شوند که راه بهبودی آن نیز مصرف مایعات و استراحت است.

دکتر آزادی ادامه داد: با توجه به کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده تعداد اندکی از افراد از ماسک موارد ابتلا به آنفلوآنزا و سرماخوردگی فصلی شایع شده است.

وی گفت: بیشترین مراجعه به بیمارستان و مراکز درمانی در شهرستان اکنون ابتلا به آنفلوآنزای فصلی است و ضرورت دارد همه افراد رعایت شیوه نامه های بهداشتی را جدی بگیرند و افراد دارای بیماری  زمینه ای و گروه های پرخطر حتما واکسن آنفلوآنزا را در صورت نداشتن علایم هرگونه سرماخوردگی تزریق کنند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و ۱۸۶کیلومتر مرز با عراق دارد که دراین شهرستان مرزی چهار هزار و ۶۷۰ دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در ۵۲ مدرسه شهری، روستایی و عشایری تحصیل می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا