سمنان

رهاورد بازدید چندساعته از زندان سمنان/ آزادی ۶ نفر از زندانیان و مرخصی ۳۷ زندانی

رهاورد بازدید چندساعته از زندان سمنان/ آزادی ۶ نفر از زندانیان و مرخصی ۳۷ زندانی

به گزارش یولن از سمنان، محمدجعفر عبداللهی رئیس کل دادگستری استان سمنان در بازدید سرزده از زندان مرکزی سمنان، از بخش‌های مختلف این زندان به‌ویژه بندهای امنیتی، سیاسی و نسوان بازدید و با زندانیان این بندها به‌صورت چهره به چهره گفت‌وگو کرد.

وی بیان کرد: در ادامه سلسله بازدیدهای غیررسمی، با حضور در زندان مرکزی سمنان به مدت سه ساعت از بندهای مختلف زندان مرکزی سمنان به‌ویژه امنیتی، زنان، مواد مخدر، جرائم خشن، سرقت و جوانان بازدید داشتیم و به‌طور چهره به چهره و بدون واسطه به گفت‌وگو با زندانیان پرداختیم و شنونده مسائل آنها بودیم.

رئیس کل دادگستری استان سمنان افزود: این بازدید مشتمل بر انجام اموری اعم از ارشاد قانونی زندانیان، دستور اعمال ارفاقات قانونی برای زندانیان مشمول، بررسی پرونده زندانیان تحت قرار منتهی به بازداشت، بازدید از بخش‌های در حال ساخت آن زندان و صدور دستور پیگیری در خصوص دیگر مسائل مطروحه از سوی زندانیان بوده همچنین کیفیت شرایط بهداشتی و تغذیه زندانیان مورد بررسی قرار گرفت.

عبداللهی افزود: در نتیجه این بازدید، ۶ نفر از زندانیان زندان سمنان با بهره‌برداری از نهادهای ارفاقی آزاد و ۳۷ نفر از زندانیان واجد شرایط به مرخصی تشویقی اعزام شدند.

وی اضافه کرد: در برنامه عملیاتی ۱۴۰۱ دادگستری استان سمنان در دوران تحول و تعالی قوه قضائیه نظارت بر امور زندان و زندانیان از مهم‌ترین وظایف دستگاه قضایی این استان به شمار می‌آید و در این راستا، این موضوع با جدیت پیگیری می‌شود و این بازدیدهای سرزده از زندان‌های استان بیش از سال گذشته ادامه خواهد داشت.

در این بازدید، دادستان مرکز استان و معاونان قضایی رئیس کل دادگستری استان، معاون دادستان مرکز استان و دادیار ناظر زندان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سمنان، عالی‌ترین مقام قضایی استان را همراهی می‌کردند.

انتهای پیام/۷۴۰۰۱/م/س


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا