بین الملل

رهبر انصارالله: موشک‌هایی داریم که فناوری‌های نوین آمریکا در مقابله با آن ناموفق بوده‌اند

رهبر انصارالله: موشک‌هایی داریم که فناوری‌های نوین آمریکا در مقابله با آن ناموفق بوده‌اند

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن، عصر امروز (چهارشنبه)، در دیدار با شیوخ تعز و افراد برجسته این استان بر لزوم مقابله با تجاوزها تأکید کرد.

بنابر گزارش شبکه «المسیره»، رهبر انصارالله ابتدا ضمن تمجید از پایداری و مقاومت مردم استان تعز در برابر متجاوزان، اظهار داشت: «استان تعز عنوانی برای افتخار، پایداری و میهن‌دوستی صادقانه است که همواره در میدان مبارزه با متجاوزان حاضر بوده است. مقامات رسمی توجه ویژه‌ای برای خدمت‌رسانی به مردم این استان با تمام امکانات موجود دارند. کسی تعز و تمام استان‌های یمن را محاصره کرده است، ائتلاف متجاوز است. این ما نیستیم که محاصره می‌کنیم، بلکه ما تحت محاصره قرار داریم.»

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی اضافه کرد: «ما بر آمادگی خود برای بازگشایی جاده‌ها در راستای خدمت به شهروندان تأکید کردیم و آماده هستیم -حتی اگر توافقی با طرف مقابل در کار نباشد- در قالب یک ابتکار این کار را انجام دهیم. ما خوب می‌دانیم که جانفشانی‌های ما در برابر خسارت‌های که می‌توانیم در صورت پذیرش خفت و اشغالگری متحمل آن شویم، اندک است.»

وی در ادامه گفت: «ما زیربار رفتن اشغالگری و قیمومیت بیگانگان را برای نسل‌های آینده‌مان به ارث نخواهیم گذاشت. هدف از تجاوز، اطمینان خاطر دادن به طرف اسرائیلی درباره هر نقشی است که یمن می‌تواند آن را ایفا کند. آن کس که بیرق عادی‌سازی روابط، دست‌نشاندگی، شراکت و همپیمانی با اسرائیل را به دست دارد، همان کسی است که به کشور ما تعرض می‌کند.»

 رهبر انصارالله بیان کرد: «هیچ کس در این دنیا در حدی نیست که آزادی، استقلال و کرامت مردم یمن را مصادره کند. ما امروز و پس از پشت سر گذاشتن سختی‌های بزرگ به لطف خداوند، سعی داریم با ثابت‌قدمی پیشرفتی رو به جلو  بسازیم تا به پیروزی قطعی برسیم. دشمنان را بیرون خواهیم راند و تمام مهین خود را باز پس خواهیم گرفت و به آن‌ها اجازه نخواهیم داد به تجاوزات و محاصره [یمن] ادامه دهند.»

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی در بخش دیگری عنوان کرد: «اولویت ما در این مرحله مقابله با تجاوز است زیرا تهدید نظامی همچنان ادامه دارد و دشمنان برای تنش در مرحله آینده مهمات آماده می‌کنند. بخش صنایع نظامی [یمن] ان‌شاءالله جزء بهترین حوزه‌های صنعتی منطقه خواهد بود.»

رهبر انصارالله افزود: «ما امروز موشک‌هایی با دقت بالا داریم که مسافت‌های بسیار طولانی را طی می‌کند و فناوری‌های نوین آمریکایی در مقابله با آن ناموفق بوده‌اند. عربستان سعودی از تمام دنیا برای دریافت سامانه‌هایی که بتواند موشک‌های ما را سرنگون کند، کمک گرفت تا جایی که کارشان به گدایی از دشمن اسرائیلی رسید.»

وی همچنین اظهار داشت: «زمینه‌سازی‌ها ادامه دارد تا اینکه پهپادهای یمنی با اثرگذاری بیشتر و فناوری‌های پیشرفته‌تر به مسافت‌های طولانی‌تری برسد. اقدامات برای توسعه توانمندی پدافند هوایی ما ادامه دارد و در سال‌های اخیر ملاحظه شد که انواع پهپادهای دشمن را سرنگون کردیم.»

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی در ادامه تأکید کرد: «ما باید با تمام جدیت برای خودکفایی و تقویت تولید داخلی با کیفیتی مطلوب و با بهایی مناسب برای همگان تلاش کنیم. استان تعز همچنین عنوانی برای مظلومیت بوده است. نقش این استان در مبارزه با متجاوزان از لحاظ جمعیتی، جغرافیایی چشمگیر بوده است. ما اقدامات شنیع ائتلاف متجاوز در استان تعز و جنایت‌‌های سازمان‌دهی شده برای ویرانی زیرساخت‌ها را فراموش نمی‌کنیم.»

رهبر انصارالله یمن در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اقدامات ائتلاف سعودی در تعز از جمله کشتار و شکنجه مردم و ایجاد بی‌ثباتی و برهم زدن امنیت در این استان، بیان کرد: «طرف مقابل مسئول امتناع از بازگشایی جاده‌هاست. کسی که به او رئیس می‌گفتند و سپس او را به یک سالن بردند تا یک افسر سعودی کوچک او را مجبور به استعفا کند، همین فرد در گذشته آماده بود تا تمام مردم را سر ببرد و هیچ امتیازی به این ملت ندهد. چقدر حقیر است آن کس که تجاوز علیه میهن خود را تأیید می‌کند تا عنوان یک پست را داشته باشد و در آن پست خادم کوچکِ افسران سازمان اطلاعات عربستان سعودی و امارات باشد.»

وی ادامه داد: «خیانتکاران نه نمایندگان یمن هستند و نه نمایندگان هیچ یک از استان‌های این کشور. شرافتمندانی که در نبرد آزادسازی و استقلال می‌‌جنگند، درواقع نمایندگان این ملت هستند. آمریکا و غرب در تلاش هستند تا به طور کلی اوضاع منطقه را حل و فصل کنند و تمامی موانع را از مقابل دشمن اسرائیلی تحت عنوان عادی‌سازی روابط از بین ببرند. سیاست آمریکا و غرب در قبال منطقه و یمن مبتنی بر طرحی برای هدف قرار دادن آزادگان این امت در راستای خدمت به دشمن اسرائیلی است.»

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی افزود: «نمی‌توان بر سر آزادی و استقلال میهن در هیچ شرایطی چانه زد. ما در وضعیتی مهم قرار داریم. دشمن مستکبر است و سعی دارد پیروزی حتی کوچک رقم بزند تا به برخی از اهدافش دست پیدا کند. دشمن تلاش می‌کند با تعداد بالا نیرو جذب کند و خود را در مرحله آینده در تمامی زمینه‌ها آماده تنش کند.»

رهبر انصارالله یمن اضافه کرد: «نباید در این مرحله غفلت کرد. ما در وضعیتی قرار داریم که باید کاملا بیدار باشیم. ما پس از همراهی خداوند و یاری او امروز از همه نظر در شرایط بهتری قرار داریم. از زمان جنگ جهانی دوم اینکه کشور ما از موشک‌های بالستیک به صورت گستره استفاده کرده است، به مثابه اهانت و تحقیر آمریکا و عربستان سعودی طاغوتی است.»

وی در بخش دیگری تأکید کرد: «زمانی که  بخش کشاورزی توسعه پیدا می‌کند و صنعت وارد این حوزه می‌شود، ما یک جهش ویژه خواهیم داشت. شرایط ما در کشور برای توجه به این مسئله فراهم است. کسی خود را قوی نمی‌سازد، بحران‌ها و دشمنان او را له خواهند کرد.»

رهبر انصارالله در سخنرانی پیشین خود نیز تأکید کرده بود که آمریکا و همپیمانان این کشور از جمله عربستان سعودی برای اشغال کشورهای عربی و اسلامی و حمله به سایر کشورها برنامه‌ریزی کرده‌اند (جزئیات بیشتر).

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.
 

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا