بین الملل

روسیه : محموله بزرگ تسلیحات غرب را در شمال غرب اوکراین نابود کردیم

روسیه : محموله بزرگ تسلیحات غرب را در شمال غرب اوکراین نابود کردیم

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه از نابود شدن یک محموله بزرگ تسلیحات و تجهیزات نظامی غرب در شمال غرب اوکراین خبر داد.

بر اساس گفته کوناشنکوف،‌این محموله بزرگ تسلیحاتی با موشک‌های کالیبر هدف قرار گرفته‌اند.

این مقام نظامی روس اضافه کرد که یک انبار ذخیره سوخت برای خودروهای زرهی نظامیان اوکراینی در شهر اودسا نیز هدف حمله قرار گرفته است. 

پیش از این نیز سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که از آغاز «عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین»، نیروهای روسیه تقریبا هزار پهپاد اوکراینی را نابود کرده‌اند.

این ژنرال روس همچنین خبر داد که سامانه پدافندی این کشور شب گذشته دو موشک شلیک شده ارتش اوکراین را که از «اسمرچ» شلیک شده بودند، رهگیری کرد.

به گفته سخنگوی وزارت دفاع روسیه، نیروی هوایی این کشور شب گذشته (شنبه شب) ۲۶ مرکز پرسنل و تجهیزات نظامی را هدف قرار داد و سه مرکز کنترل و یک انبار مهمات را از بین برد.

اطلاع‌رسانی تازه سخنگوی وزارت دفاع روسیه درباره تحولات میدانی جنگ با اوکراین در شرایطی انجام شده که مسکو از تاریخ  ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه سال ۱۴۰۰) در حال انجام «عملیات نظامی ویژه در اوکراین» است.

مقام‌های ارشد مسکو بارها اعلام کرده‌اند که این عملیات به درخواست کمک جمهوری‌های «لوهانسک» و«دونستک» از روسیه انجام شده و هدف از آن «خلع سلاح» و «نازی زدایی» کردن اوکراین است.

انتهای پیام/.

 


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا