بین الملل

روسیه ۶۱ آمریکایی را به لیست تحریم‌های خود افزود

روسیه ۶۱ آمریکایی را به لیست تحریم‌های خود افزود

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه لیست تحریم‌های خود علیه آمریکا را گسترش داد و ۶۱ آمریکایی را به لیست تحریم‌های خود افزود.

بر اساس گزارش‌ها، وزیر خزانه داری و وزیر انرژی آمریکا از جمله افرادی هستند که به لیست تحریم‌های روسیه اضافه شده‌اند. 

این تحریم‌ها در حالی اعمال می‌شود که وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه تحریم‌های جدیدی را علیه طیف وسیعی از افراد و نهادهای روسیه اعمال کرد.

تحریم‌های اخیر آمریکا شامل چند کشتی تفریحی و هواپیمای متعلق به مقامات روسیه می‌شوند. «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه و « الکسی مورداشوف» یکی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی روسیه نیز در این لیست تحریمی قرار گرفته‌ بودند.

«گود نیسانوف» یکی از ثروتمندترین اشخاص اروپا و سرمایه‌گذار در بخش املاک بابت روابط نزدیک با مقامات مسکو نیز در این لیست قرار گرفته است.

هم زمان با اعلام این تحریم‌ها، اعضای اتحادیه اروپا نیز بر سر بسته ششم تحریم‌ها علیه روسیه به توافق رسیدند که شامل ممنوعیت واردات دریایی نفت روسیه از ۶ ماه آینده خواهد شد.

از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین در تاریخ ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ماه)، کشورهای غربی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا به منظور منزوی کردن مسکو در جامعه بین‌الملل، از انواع فشارها و تحریم‌ها علیه این کشور استفاده کنند. آمریکا و متحدانش ضمن تشدید فشارها علیه روسیه، به حمایت‌های سیاسی، تسلیحاتی و اقتصادی خودشان در قبال اوکراین شدت داده‌اند.

انتهای پیام/.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا