بین الملل

ریزگردها؛ محور کنفرانس خبری رئیس سازمان محیط زیست ایران و فؤاد حسین

ریزگردها؛ محور کنفرانس خبری رئیس سازمان محیط زیست ایران و فؤاد حسین

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «علی سلاجقه» معاون رئیس جمهور  و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران که روز گذشته با هدف رایزنی‌هایی با مسئولان عراقی درباره مهار ریزگردها به این کشور سفر کرده بود، امروز (یکشنبه، ۲۹ می) با «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق دیدار کرد.

به نوشته خبرگزاری رسمی عراق (واع)، دو طرف پس از دیدار با یکدیگر، در یک کنفرانس خبری مشترک حاضر شدند.

فؤاد حسین در این کنفرانس خبری گفت: در خصوص تغییرات آب‌وهوایی، خشکسالی و بیابان زایی با ایران گفت‌وگو کردیم. هیئت‌های عراقی و ایرانی در بغداد در خصوص مقابله با چالش‌های پدیده آب و هوا رایزنی کردند. همچنین پرونده آب و مدیریت آن بین عراق و ایران را مورد بررسی قرار دادیم. تغییرات آب و هوایی مختص  یک کشور نیست بلکه فرامرزی است.

وی افزود: دیدارهای و نشست‌های متقابلی بین دو کشور برای بحث در مورد پرونده آب و رودهای مشترک انجام خواهد شد.

در مقابل  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران نیز گفت: با طرف عراقی در خصوص پرونده‌های مختلف گفت‌وگو کردیم. نشست امروز، آغاز خوبی برای همکاری در خصوص پرونده طوفان‌های گرد و غبار است. عراق و ایران در خصوص تثبیت تپه‌های ماسه‌ای تجربه دارند.

وی در ادامه گفت که وزیر انرژی ایران برای بررسی موضوع افزایش ریزگردها و گردوغبار به عراق سفر خواهد کرد.

سلاجقه، عصر شنبه، در رأس یک هیئت فنی و کارشناسی از وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، نیرو و امور خارجه وارد کشور عراق شد و مورد استقبال وزیر محیط زیست این کشور قرار گرفت.

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ایران، این سفر با هدف تبادل نظر و همفکری با مقامات عراقی در راستای همکاری جمعی منطقه‌ای برای مقابله با گرد و غبار، بازدید میدانی از کانون‌های ریزگرد و بررسی راهکارهای موثر و فوری به منظور کاهش اثرات این پدیده، انجام شده است.

انتهای پیام/

 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا