فرهنگ و هنر

زندگینامه ۴ هزار شهید روحانی کتاب شد

زندگینامه ۴ هزار شهید روحانی کتاب شد

حبیب زمانی محجوب، معاون پژوهش پژوهشگاه امام صادق (ع) با حضور در غرفه باشگاه خبری توانا در نمایشگاه بین‌المللی کتاب با اشاره به اینکه پژوهشگاه امام صادق (ع) از سال ۵۹ به عنوان مرکز تحقیقات اسلامی تأسیس و سال ۹۳ تبدیل به پژوهشگاه شد، اظهار داشت: این پژوهشگاه تاکنون ۳ هزار عنوان کتاب درباره مسائل علوم اسلامی انسانی منتشر کرده که بیشتر آنها توسط نشر زمزم ولایت به چاپ رسیده است.

واکنش حضرت امام (ره) به تحولات دهه ۶۰ مکتوب شد

وی به آثار فاخر انتشارات پژوهشگاه امام صادق (ع) در نمایشگاه بین‌المللی کتاب اشاره کرد و افزود: امسال چند عنوان فاخر در نمایشگاه عرضه می‌کنیم که یکی از آنها مجموعه کتاب‌های «زمانه بنیانگذار» است. در این کتاب واکنش حضرت امام (ره) به تحولات دهه ۶۰ بررسی شده است و تاکنون چهار جلد آن منتشر شده است.

«جریان سیاسی احزاب» پرفروش شد

زمانی محجوب با بیان اینکه یکی از کتاب‌های پرفروش‌ ما مجموعه کتاب‌های «جریان سیاسی احزاب» است، خاطرنشان کرد: در این کتاب که نگارش آن یک دهه زمان برده، شکل‌گیری و حتی انحلال حزب‌های مختلف سیاسی و فرهنگی بررسی شده است.

چاپ زندگینامه ۴ هزار شهید روحانی با عنوان «تعهد سرخ»

معاون پژوهشی پژوهشگاه امام صادق (ع) با اشاره به اینکه کتاب «جهاد و دفاع» در پنج جلد از منظر آیات و روایات مورد بررسی قرار گرفته شده است، گفت: همچنین کتاب زندگینامه شهدای روحانی با عنوان «تعهد سرخ» در ۳۴ جلد به نگارش درآمده است. این کتاب روایت داستانی کوتاه از زندگی ۴ هزار شهید روحانی است که هم‌زمان با کنگره شهدای روحانی در استان قم رونمایی می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشتر کتاب‌های انتشارات زمزم ولایت تألیفی است، تصریح کرد: عمده کتاب‌های چاپ شده برآیند پژوهش‌های نویسندگان و محققان است. البته برخی کتاب‌ها نیز ترجمه شده هستند و از طرفی هم برخی از کتاب‌های ما به زبان‌های مختلف همچون عربی، انگلیسی و روسی ترجمه می‌شود.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا