البرز

سازش ۱۴ درصدی زوجین البرز به کمک مراکز مشاوره دادگستری

سازش ۱۴ درصدی زوجین البرز به کمک مراکز مشاوره دادگستری

به گزارش یولن از کرج در جلسه شورای مشورتی مراکز مشاوره خانواده استان البرز، بر علت شناسی پدیده طلاق با تشکیل بانک جامع اطلاعات و به منظور صیانت از نهاد خانواده تأکید شد.

در این جلسه که به میزبانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز و با حضور اعضای شورای مشورتی استان متشکل از نمایندگان دادگستری البرز، اداره کل بهزیستی استان، نظام روانشناسی و مشاوره استان و اساتید دانشگاه برگزار شد، در خصوص ایجاد تعامل و همکاری میان دستگاه‌های ذیربط در راستای ارائه خدمات مشاوره ای پیش از طلاق بحث و تبادل نظر شد.

جعفر داراب خانی، معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز، در این جلسه ضمن تأکید بر اهمیت مشاوره در کاهش طلاق و آسیب‌های حوزه خانواده، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های مراکز مشاوره خانواده دادگستری استان البرز پرداخته و اظهار کرد: سالانه بیش از ۱۸۰۰۰ جلسه مشاوره پیش از طلاق در مراکز مشاوره دادگستری توسط ۴۰ مشاور حاذق با تخصص‌های مشاوره و روانشناسی و با مدارک کارشناسی ارشد و دکتری انجام می‌شود که منجر به سازش بیش از ۱۴ درصدی در بین زوجین متقاضی طلاق شده است.

رئیس شورای مشورتی مراکز مشاوره خانواده استان البرز، از علت شناسی پدیده طلاق با طراحی نرم افزار بانک جامع اطلاعات طلاق استان و با هدف صیانت از نهاد خانواده خبر داد و ابراز امیدواری کرد که از نتایج حاصله، در برنامه ریزی‌های استانی و در راستای کنترل و کاهش طلاق استفاده شود.

این مقام قضایی با اشاره به آموزش مصلحین برای داوری در دعاوی خانوادگی توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز، خواستار استفاده دادگاه خانواده از این ظرفیت شد.

انتهای پیام/ج


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا