بین الملل

سفر هیات طالبان به تهران برای بررسی مشکلات مهاجرین افغانستانی در ایران

سفر هیات طالبان به تهران برای بررسی مشکلات مهاجرین افغانستانی در ایران

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان یولن، «سیدحسن مرتضوی» معاون سفیر ایران در کابل روز گذشته (یکشنبه) با «خلیل‌الرحمان حقانی» سرپرست وزارت امور مهاجرین حکومت سرپرست افغانستان دیدار و در خصوص سفر آتی هیات طالبان به ایران رایزنی کرد. 

مرتضوی در رابطه با این دیدار اظهار داشت: شرایط در ماه‌های اخیر در افغانستان به گونه‌ای رقم خورد که جمهوری اسلامی ایران میزبان جمع کثیری از مهاجرین جدیدالورود بوده است که  این موضوع نیازمند هماهنگی با هیأت حاکمه افغانستان را دارد.

وی در ادامه افزود: پس از روی کار آمدن حکومت جدید در افغانستان برخی مشکلات اداری برای روند کاری مهاجرین افغانستانی در ایران به وجود آمده است که بنا بر این شد تا دو طرف در همکاری مشترک به سوی حل حداکثری مشکلات مهاجرین عزیز افغانستانی در ایران حرکت کنند.

معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل همچنین اظهار داشت: بنا بر آنچه پیش از این اعلام شده بود، هیات وزارت امور مهاجرین حکومت سرپرست افغانستان برای پیگیری روند حل مشکلات مهاجرین افغانستانی عارم تهران خواهد شد تا سهولت‌های ادارای برای حل این مشکلات به صورت مشترک تدبیر و اجرایی گردد.

لازم به ذکر است که در ماه‌های اخیر جمع کثیری از شهروندان افغانستان به سمت جمهوری اسلامی ایران مهاجرت کرده که اکثر آنها حضور غیرقانونی دارند که هم‌اکنون وزارت کشور با ایجاد طرح سرشماری ویژه اتباع خارجی درصدد رفع برخی از مشکلات در این زمینه برآمده است.

نکته قابل توجه این است که حل حداکثری مشکلات مهاجرین افغانستانی از طریق همکاری با هیأت حاکمه افغانستان امکان‌پذیر است و نباید حل مسائل مردم افغانستان به موضوعات سیاسی گره بخورد.

/انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا