بین الملل

سناتور آمریکایی؛ واشنگتن بزرگترین منبع دروغ پراکنی در جهان+فیلم

سناتور آمریکایی؛ واشنگتن بزرگترین منبع دروغ پراکنی در جهان+فیلم

به گزارش سرویس بین الملل یولن، تصمیم وزارت امنیت داخلی آمریکا برای تشکیل سازمانی جدید برای مقابله با انتشار اطلاعات نادرست و دست کاری شده(Disinformation)  با انتقادات زیادی در محافل سیاسی آمریکا مواجه شده است.

بسیاری از نمایندگان کنگره آمریکا، تشکیل چنین تشکیلاتی را تهدید برای آزادی بیان در ایالات متحده آمریکا خوانده‌اند. در همین راستا روز چهارشنبه گذشته جلسه استماع سنای آمریکا با حضور «آلخاندرو مایورکاس» وزیر امنیت داخلی این کشور برگزار شد.

«رند پاول» سناتور ارشد آمریکایی که از مخالفان سرسخت این سازمان جدید است، مایورکاس را برای چنین اقدامی به باد انتقاد گرفت و گفت: ما نمی‌خواهیم که دولت جو بایدن درباره اظهارات و سخنرانی‌های ما اظهار نظر و تصمیم گیری کند. وی تاکید کرد، ما حتی نمی‌توانیم درباره اینکه اطلاعات نادرست و دست کاری شده چیست با یکدیگر توافق کنیم.

آلخاندرو مایورکاس در دفاع از این پیشنهاد خطاب به پاول گفت: کاری که این گروه انجام می‌دهد این است که نرده‌های محافظی، تعاریف و استانداردهایی باشد که مطمئن شویم حقوق آزادی بیان، حقوق مدنی، آزادی‌های مدنی و حقوق حریم خصوصی افراد مختل نمی‌شود.

رند پاول به تندی به اظهارات مایورکاس تاخت و گفت؛ ما نرده محافظ نمی‌خواهیم، و از شما می‌خواهیم که کاری به بیان و حرفها نداشته باشید. آیا فکر می‌کنید آمریکاییها آنقدر احمق هستند که نیاز دارند شما به آنها بگویید حقیقت چیست؟ من به دولت اعتمادی ندارم که واقعیات را از زبان آنها بفهممم. خود دولت(آمریکا) بزرگترین انتشار دهنده اطلاعات نادرست است. 

این سناتور آمریکایی در ادامه دولت واشنگتن را بزرگترین منبع اطلاعات نادرست در جهان خواند. 

رند پاول افزود: آیا شما «مک نامارا» را میشناسید؟ با اسناد پنتاگون آشنایی دارید؟ آیا شما جورج بوش(پسر) و سلاحهای کشتار جمعی را میشناسید؟ آیا با ایران-کنترا آشنایی دارید؟

اشاره پاول به رسوایی دولت بوش در دروغگویی درباره سلاحهای کشتار جمعی رژیم صدام دیکتاتور سابق عراق است که آغازگر حمله آمریکا و انگلیس به این کشور بود و فجایع زیادی برای مردم عراق به منطقه به وجود آورد. 

پاول ادامه داد؛ منظورم این است که به تمام مباحث و اختلافاتی که طی دهه‌های گذشته در کشورمان داشتیم فکر کنید ما آنها را با بحث کردن درباره این موضوعات حل کردیم و با کمک دولت که خودش میانجی و قاضی است حل نکردیم. من فکر میکنم که شما اصلا نمی‌دانید اطلاعات نادرست چیست!

این سناتور آمریکایی در ادامه انتقادات تند و تیز خود از دولت درباره موضوع اطلاعات نادرست به خفه کردن اطلاعات درباره ویروس کرونا در ایالات متحده اشاره کرد و گفت: ما بارها درباره ناکارآمدی ماسکهای پارچه ای هشدار دادیم اما یوتیوب حرفهای ما را حذف کرد. درباره واکسن همینطور. آیا می‌خواهید اطلاعاتی منتشر کنید که بگویید این اطلاعات نادرست است؟ اصلا گیریم که فهمیدید روسیه در حال انتشار اطلاعات نادرست است؟ بعدش می‌خواهید چیکار بکنید؟ میخواهید پوتین را بازداشت کنید؟

 

 

انتهای پیام/

 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا