قزوین

شناسایی ۸۳۲ خودرو با تخلف حمل اضافه تناژ بار در قزوین

شناسایی ۸۳۲ خودرو با تخلف حمل اضافه تناژ بار در قزوین

به گزارش خبرگزاری یولن از قزوین؛ علیرضا معیری پور، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: طی سالی که گذشت ۳ هزار و ۱۱۳ تن بار بیش از ظرفیت مجاز از ۸۳۲ خودروی متخلف توسط گشت‌های حمل‌ونقل کشف شد.

وی اضافه کرد: گشت‌های کنترل تخلفات اضافه تناژ در راه‌های استان با حضور کارشناسان معاونت حمل‌ونقل و با هماهنگی پلیس راه به طور مستمر در حال اجرا است و طی سال گذشته ۴۳۶ بازدید در همین زمینه از ناوگان حمل‌ونقل بار انجام شده است.

معیری‌پور ادامه داد: کشفیات اضافه تناژ ابتدا از طریق کارشناسان پلیس راه و گشت‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان با هدایت وسیله نقلیه به باسکول‌های نصب شده در پاسگاه‌های پلیس‌راه، سامانه توزین حین حرکت و یا باسکول‌های سیار شناسایی و با تکمیل فرم، متخلفان به معاونت حمل‌ونقل برای انجام امور اداری و برگزاری کمیسیون‌ها معرفی می‌شوند.

وی در ادامه گزارشی نیز از جابه‌جایی بار توسط ناوگان حمل‌ونقل این استان طی سال ۱۴۰۲ گفت: در ۱۲ ماهه سال گذشته ۱۱ میلیون و ۱۳۱ هزار تن کالا به مقاصد داخل و خارج از استان جابه‌جا شد که نسبت به سال پیش از آن ۹.۸۴درصد افزایش داشته است.

به گفته معیری‌پور تعداد بارنامه صادر شده در این مدت نیز ۷۵۲ هزار و ۹۶۰ برگ بوده که در مقایسه با سال ۱۴۰۱، ۶.۸۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

معیری‌پور افزود: در سال گذشته با افزایش ۹۸ درصدی نسبت به سال پیش از آن هزار و ۴۱۸ تن بار توسط ناوگان وانت بار استان حمل شد.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین گفت: در حال حاضر با طرح ساماندهی ناوگان وانت بار ۴هزار و ۳۸۲ ناوگان وانت بار با ۴۳۹راننده دارای کارت هوشمند در استان قزوین مشغول فعالیت هستند.

۴۶

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا