سلامت

شیوع اختلالات سلامت روان در پاندمی کرونا افزایش یافته است

به گزارش یولن از وبدا، دکتر سید جعفر حسین روز یکشنبه در اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان در مرکز همایش های رازی، با بیان اینکه این جشنواره پیام امید و تعامل دارد، افزود: در واقع این مدل پیام ها هستند که در این برهه زمانی می توانند به ما کمک کنند؛ همه این موارد بر مقوله بهداشت روان تاکید دارند.

وی ادامه داد: براساس آمار سازمان جهانی بهداشت تعداد افرادی که از اختلالات ناشی از سلامت روان رنج می برند در سالیان اخیر افزایش پیدا کرده و در دوران شیوع کرونا این آمار بیشتر هم شده است.

دکتر حسین با تاکید بر اینکه مقوله اختلالات روانی ناشی از پاندمی مهم است، عنوان کرد: اختلالات روانی در این نمایشگاه مورد توجه قرار گرفته است؛ ما در این رویداد خواستیم توجه تصمیم گیران را به مقوله اختلالات روانی جلب کنیم.

ضرورت توجه بیش از پیش سیاست گذاران به مقوله انگ اجتماعی
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران با بیان اینکه ایران تاریخ طولانی و فرهنگی بسیار غنی دارد، خاطرنشان کرد: انگ اجتماعی مقوله دیگری بود که در این جشنواره به آن توجه شده، این موضوع مختص جمهوری اسلامی ایران نیست و در بسیاری از کشورهای دنیا وجود دارد؛ یک نگاه آینده گرایانه به ما نشان داد که این موضوع بسیار مهم است و سیاست گذاران باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا