بین الملل

صندوق‌ بین‌المللی پول: یک‌سوم یمنی‌ها امنیت غذایی ندارند

صندوق‌ بین‌المللی پول: یک‌سوم یمنی‌ها امنیت غذایی ندارند

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، گروه مقابله با بحران‌های غذا و انرژی وابسته به سازمان ملل اعلام کرد که وضعیت در اوکراین طی سه ماه گذشته، بر ۱.۶ میلیارد انسان در جهان تاثیر گذاشته است.

در بیانیه‌ای که این نهاد وابسته به سازمان ملل منتشر کرده، آمده است: «بعد از سه ماه از آغاز عملیات روسیه در اوکراین، جهان با بحران فزاینده‌ای مواجه است که بر زندگی و دارایی‌های ۱.۶ میلیارد نفر در جهان تاثیر گذاشته است.

صندوق بین‌المللی پول نیز روز سه‌شنبه اعلام کرد که افزایش جهانی قیمت کالاها، بحران اقتصادی و انسانی در یمن را تشدید خواهد کرد. بر اساس گزارش این نهاد، یک سوم مردم یمن به دلیل افزایش جهانی قیمت‌ها از امنیت غذایی محروم هستند.

این در حالی است که معاون وزیر دارایی در بخش برنامه ریزی و آمار یمن اخیرا اعلام کرد که ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی با جنگ علیه یمن، فقط در زمینه تولید ناخالص داخلی، صد و شصت میلیارد دلار به این کشور خسارت وارد کرده است.

عربستان سعودی به همراه امارات و چند کشور عربی و با حمایت آمریکا و کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی از فروردین ۱۳۹۴ جنگ همه جانبه‌ای علیه ملت یمن آغاز کردند. به تأکید گزارش‌های متعدد، عربستان نتوانسته هیچ یک از اهداف اعلامی خود در آغاز این تجاوز نظامی به فقیرترین کشور عربی را محقق کند.

انتهای پیام/./ ت ۱۲۵


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا