خراسان شمالی

طرح تامین آب شرب شهر بجنورد برای گذر از تابستان آینده در حال اجراست

طرح تامین آب شرب شهر بجنورد برای گذر از تابستان آینده در حال اجراست

به گزارش یولن از بجنورد، صبح امروز رضا نعیمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی در گفت‌وگو‌ با رسانه‌ها با اشاره به ضرورت تهیه طرح اضطراری برای تامین آب شرب شهر بجنورد با وجود تداوم خشکسالی و کاهش آب مخازن سدها در استان و همچنین افزایش جمعیت، اظهارکرد: در چنین شرایطی لازم است به دنبال دیگر راه های اضطراری تامین آب از جمله جایگزینی چاه های منطقه پلنگ دره به شهر بجنورد و همچنین برنامه های مربوط به جایگزینی پساب با آب چاه های پتروشیمی باشیم.

وی گفت: مطالعات شناسایی منابع آبی جدید برای تامین آب شرب شهر بجنورد از سال ۱۳۹۷ آغاز گردید و تاکنون ۷ حلقه چاه آهکی در منطقه موسوم به پلنگ دره حفر گردیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی افزود: مطالعات اجرای خط انتقال آب از چاه ها به مخازن شهر بجنورد انجام شده که مرحله نخست این پروژه به پیمانکار واگذار شده است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح در سه مرحله انجام می شود، گفت: مرحله اول شامل تجهیز کامل ۳ حلقه چاه با اجرای ۹ هزار متر خط انتقال، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ و مخزن ذخیره تعادلی می باشد که پس از اجرا وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

نعیمی ادامه داد: مرحله دوم شامل تجهیز ۴ حلقه چاه باقی مانده، اجرای ۱۳ هزار و ۴۰۰ متر خط انتقال و احداث ایستگاه پمپاژ و مرحله سوم شامل اجرای ۶ هزار و ۶۰۰ متر خط انتقال در مجاورت رینگ شمالی آبرسانی برای اتصال به مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی می باشد.

وی اعتبار هزینه شده تاکنون را ۲۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: اعتبار مورد نیاز به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی وزارت نیرو تامین و مصوب شده است که در صورت تخصیص کامل برابر زمانبندی پروژه، تا شهریور سال ۱۴۰۲ به اتمام خواهد رسید.

پایان پیام/ز


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا