اخبار بورس

عرضه اولیه هفته آینده مشخص شد | آشنایی با شرکت ۵۰ میلیارد تومانی

عرضه اولیه هفته آینده مشخص شد | آشنایی با شرکت ۵۰ میلیارد تومانی

به گزارش یولن، باتوجه به زمان برگزاری جلسات معارفه شرکت پرتو بار فرابر خلیج فارس با نماد حپرتو انتظار می‌رود این نماد هفته آینده عرضه اولیه شود.

زمان معارفه «حپرتو» اعلام شد

بر اساس اطلاعیه شرکت فرابورس ایران، معارفه شرکت پرتو بار فرابر خلیج فارس راس ساعت ۱۰:۳۰ روز‌های دوشنبه و سه شنبه ۳ و ۴ مهر ماه، از طریق تلویزیون اینترنتی واچار به صورت زنده پخش خواهد شد.

«حپرتو» در فرابورس درج شد

شرکت پرتو بار فرابر خلیج فارس با نماد حپرتو به عنوان دویست و نود و پنجمین نماد معاملاتی در بازار دوم فرابورس درج شد.

 براساس اعلام شرکت فرابورس ایران، شرکت پرتو بار فرابر خلیج فارس با نماد حپرتو پس از احراز کلیه شرایط پذیرش به عنوان دویست و نود و پنجمین نماد معاملاتی و یکصد و هشتاد و هشنتمین شرکت در ۹ فروردین ماه ۱۴۰۲ در بازار دوم فرابورس درج شد.

این شرکت در گروه «حمل‌ونقل، انبارداری و ارتباطات»، زیرگروه «حمل‌و‌نقل از طریق خطوط راه‌آهن» و با کد «۶۰۱۰» طبقه‌بندی شده است.

 

 

درباره شرکت پرتو بار فرابر خلیج فارس

شرکت پرتو بارفرابر خلیج فارس سال ۹۱ بصورت سهامی خاص فعالیت را در زمینه ارائه کلیه خدمات عمومی و تخصصی حمل و نقل باری و ترکیبی (عملیات جاده‌ای) در داخل و خارج  آغاز کرد. عمده بار‌هایی که توسط این شرکت تاکنون حمل شده شامل محصولات معدنی (کنستانتره، آهن، گندله و…) محصولات فولادی (شامل آهن اسفنجی، شمش، اسلب، کویل و…) و کانتینر‌های مربوط به شرکت‌های معدنی و صنعتی خصوصی و دولتی و نیمه دولتی است.

زیرمجموعه حپرتو

شرکت هواپیمایی هرمز تنها زیر مجموعه این شرکت است که ۰.۴ درصد سهام آن به شرکت پرتو بار تعلق دارد. از آنجا که درصد سرمایه گذاری در این شرکت بسیار پایین است، پرتو بار دخالتی در برنامه‌های آتی آن ندارد. نوسانات ارز، افزایش نرخ بهره، نقدینگی، کاهش یا تثبیت نرخ حمل، کیفیت خدمات، افزایش نرخ حق دسترسی استفاده از شبکه ریلی شرکت راه‌آهن از عوامل ریسک شرکت هستند.

ترکیب سهامدارن و سرمایه شرکت

سرمایه اولیه شرکت با ۳۵ نیروی انسانی، ۱۰ میلیون تومان بوده که طی دو مرحله به ۵۰ میلیارد تومان رسیده است. شرکت تک زر اندیشان نوآور ۶۰ درصد و سیر کوثر ۴۰ درصد مالکیت سهام را در اختیار دارند.

افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی “حپرتو”

شرکت پرتو بار فرابر خلیج فارس که با درج نماد در بازار دوم معاملات فرابورس از فروردین ماه در صف عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام ایستاده از برنامه افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی خبر داد.

بر اساس این گزارش، “حپرتو” در نظر دارد سرمایه فعلی را از ۵۰ به ۱۵۰ میلیارد تومان برساد. تامین مالی این شرکت از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی به منظور جلوگیری از خروج وجه نقد و بهبود ساختار سرمایه اعمال خواهد شد.

 

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا