فرهنگ و هنر

عزاداری خرمشهری‌ها و آبادانی‌ها در عزای امام صادق(ع) و جانباختگان متروپل

عزاداری خرمشهری‌ها و آبادانی‌ها در عزای امام صادق(ع) و جانباختگان متروپل

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت یولن، پویش بزرگ «راه صادق» با همکاری هیأت‌های مذهبی خرمشهر و جمعیت امام رضایی‌ها، همزمان با سالروز شهات امام جعفر صادق علیه‌السلام در مناطق شهری و روستایی مسیر خرمشهر ـ شلمچه و شهرهای خرمشهر و آبادان برگزار می‌شود. در روزهای پنج شنبه و جمعه ۵ و ۶ خردادماه، ۵ موکب پذیرایی و عزاداری از میدان مقاومت خرمشهر تا منطقه شلمچه در مسیر جاده اصلی و روستاهای اطراف برپا می‌شود تا اقداماتی همچون مشاوره مذهبی و بازی‌های کودکانه در موکب‌های منتخب را بر عهده بگیرد.

 همزمان با شب شهادت امام جعفر صادق(ع) در ۱۵ نقطه شهری و روستایی، مسیر جاده خرمشهر به شلمچه در محل مساجد، حسینیه‌ها، موکب‌ها، مراسم عزاداری همراه با پذیرایی برقرار می‌شود.

اجتماع بزرگ هیأت‌های مذهبی خرمشهر به مناسبت شهادت امام جعفر صادق علیه‌السلام با شعار «راه صادق با امام صادق (ع)» و یادبود کشته‌شدگان حادثه متروپل آبادان با حضور هیأت‌های مذهبی خرمشهر، روز جمعه در جاده خرمشهر ـ شلمچه، روستای سوره درب فیلیه از ساعت ۲۱ همراه با پذیرایی از دوستان اهل بیت علیها‌السلام انجام خواهد شد.

در این پویش بزرگ، قرار است با استفاده از ظرفیت هیأت‌های مذهبی و نیروهای داوطلب مردمی، جاده خرمشهر به شلمچه، خیابان خرمشهر، آبادان و جزیره مینو با بیرق‌های عزاداری با عنوان محلی پویش یعنی «طریق الصادق» سیاهپوش شود. نصب بنرهای بزرگ و استفاده از تابلوهای شهری، از دیگر برنامه‌های این پویش بزرگ خواهد بود.

روز چهارشنبه ۴ خرداد در یکی از نخلستان‌های بزرگ شهرستان آبادان با حضور کشاورزان منطقه، برنامه اقامه عزای شهادت امام جعفر صادق علیه‌السلام و یادبود کشته شدگان حادثه متروپل آبادان صورت خواهد پذیرفت. تقدیر از ۶ خانواده شهید دفاع مقدس و تهیه و توزیع ۱۲۰ بسته معیشتیبین خانواده ایتام منطقه خرمشهر به شلمچه از دیگر برنامه‌های این پویش خواهد بود.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا