سیاسی

عکس بحث‌ برانگیز «نماز شب» رئیسی در هواپیما /تیم رسانه‌ای دولت واکنش‌ها را دیده‌ ‌اند؟

عکس بحث‌ برانگیز «نماز شب» رئیسی در هواپیما /تیم رسانه‌ای دولت واکنش‌ها را دیده‌ ‌اند؟

به گزارش خبرگزاری یولن، سیدابراهیم رئیسی روز گذشته (۲۷ شهریورماه) با هدف شرکت در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای دومین بار از آغاز تکیه زدن به صندلی ریاست جمهوری عازم نیویورک شد، سفری که از همان ابتدا و در زمان حضورش در هواپیما با حواشی همراه شد.

عکس رئیسی جنجال به پا کرد /مجازی ها آمدند، سیاسیون سکوت را شکستند

در ساعات نخست حضور رئیس جمهوری در نیویورک و درحالی که خبرهایی درباره دیدارهاش با برخی روسای جمهور منتشر می شد، عکسی در فضای مجازی از رئیسی در حال نماز شب خواندن در هواپیما بر روی خروجی برخی رسانه های حامی دولت قرار گرفت. عکسی که به سرعت در فضای مجازی وایرال شد و جنجال به پا کرد.

اولین واکنش ها در فضای مجازی و بین عامه مردم بود و به تبع آن کم کم سیاسیون هم وارد گود شدند و صریح یا کنایه آمیز به انتشار این عکس واکنش نشان دادند.

کنایه های مجازی به رئیسی و همراهانش

نکته قابل تامل در واکنش های مجازی به انتشار این عکس آنجا بود که کاربران جایگاه نماز شب و راز و نیازهای شبانه را به دولتی ها یادآوری می کردند و تاکید بر آن داشتند که زیبایی نماز شب به خلوت آن است.

تذکر رئیسی درپی انتشار عکسش در حال خواندن نماز شب /چه کسی عکس را رسانه ای کرد؟

آنچنان که مینا در توییتر در این باره نوشته؛«بابام یک عکسی در حال نماز شب خواندن توی جبهه داشت که عموم ازش گرفته بود. خودش خبر نداشت و دختر عموم به من نشان داد. وقتی فهمید کلی ناراحت شدکه به کسی نشان ندهید تا ریا نشود. حالا رئیسی برای ریاکاری عکس گرفته که مثلا داره نماز شب میخونه. یک میلیون مسکن در سال چی شد؟»

سالار هم گریزی به دوران دفاع مقدس زده و نوشته است؛ «یادش بخیر زمان جنگ بچه هایی که نماز شب میخوندن هرکدوم یک مخفیگاه برای خودشون پیدا میکردن اگه کسی میدید اونارو احساس گناه کبیره میکردن که ریا شده و … حالا عکس میگیرن و پخش میکنن.»

سجاد عابدی نکته ای دیگر را زیر ذره بین برده و معتقد است: «یه جوری از نماز خوندن رئیسی عکس منتشر میکنن، انگار مابقی رئیس جمهورا تارک الصلاه بودن. باشه قبول داریم حاجی سیمش وصله.»

امیر تنها هم توئیتی معنادار و هشدار آمیز نوشته و شائبه تلاش برای تخریب رئیس جمهور را مطرح کرده است؛ «اون کسی که به این بنده خدا پیشنهاد نشر چنین عکسی رو داده، بدون شک برای تخریبش هرکار دیگه ای هم میکنه.»

عکس بحث‌برانگیز «نماز شب» رئیسی در هواپیما /تیم رسانه‌ای دولت واکنش‌ها را دیده‌ ‌اند؟

این موضوع البته از نگاه یک کاربر دیگر هم مورد توجه قرار گرفته و در توییتر نوشته است؛ «نمیدونم خودش میگه این عکس هارو ازش بگیرن پخش کنن یا تیم رسانه ای این کار رو میکنه. ولی جز ضربه زدن بهش نتیجه ای نداره. این همه رهبری سفر میکنه، این همه مراجع سفر میرن، یه عکس و فیلم از نماز شبشون یا نماز خوندن تا جاهای غیر متعارف ازشون پخش شده؟!»

بهروز هم به کنایه نوشته است؛«از نماز شب خوندنش هم عکس میگیرند؟ برای خدا فاکتور میکنند؟»

کاربر دیگری به نام حسین جنتی هم می نویسد؛ «اگر که دود ریا نیست، چیست پس این ابر؟! که از حوالی ری تا شام پر است….»

موسن نیز با زبانی طنزگونه به این عکس انتقاد کرده و می نویسد؛ «نماز شب رئیس جمهور در جریان سفر به نیویورک ، اون نوری که از سمت چپ دیده چیزی نیست، دارند حد ترخص قاره آسیا رو رد می کنند.

نکته سنجی کاربران فضای مجازی حتی به آنجا می رسد که نوید لطیفی می نویسد؛ «مورد قابل توجه در این عکس، نماز شب رئیسی است؛ قنوت دست چپ و شمارش دست راست و البته هیبت متفاوت نمازگزار. نکته‌ اصلی عکس، مطلقا قیاس با نماز معمول و پنجگانه‌ دولتمردان پیشین در سفر و مذاکره و … نیست؛ نکته همین تصویرسازی با دستار سبز و تهجد است، یک برندسازی.

تیم رسانه ای دولت زیر تیغ سیاسیون

اما کاربران فضای مجازی کم کم سیاسیون را هم وادار به موضع گیری کردند و حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهوری در دولت سابق نیز در توئیتی کنایه آمیز بدون اشاره مستقیم به این عکس، نوشت «العفو، العفو، العفو»

عبدالرضا داوری، مشاور سابق احمدی نژاد در توییت خطاب به رئیسی نوشت؛«خیرخواهانه توصیه می کنم ، یک نفر را خارج از تیم رسانه ای دولت مامور کنید تا واکنش‌های کاربران، به تصویر نماز شب خواندن تان در هوا پیما را جمع آوری، دسته بندی و تحلیل کند، تا متوجه شوید که خرس خاله های تیم رسانه ای دولت، چگونه شما را تخریب می‌کنند.

عباس عبدی هم سکوت نکرد و در توئیتی تیم رسانه ای دولت را نقد کرد و نوشت؛ « این که افراد نماز بخوانند به خود و خدایشان مربوط است. مردم افراد را برای نمازخواندن انتخاب نمی‌کنند. وظیفه آنان انجام وعده‌ها از جمله افزایش یک میلیون شغل و مسکن در سال و تک رقمی کردن تورم است. درک گروه رسانه‌ای دولت انداختن و انتشار همین تصاویر است.»

ابراهیم داروغه زاده، فعال فرهنگی و دبیر پیشین جشنواره فیلم فجر درتوئیتی تاکید کرد؛ « آیا تا کنون عکس و تصویری از نماز شب خواندن امام خمینی منتشر شده یا ایشان اساساً نماز شب نمیخواندند
از مقام معظم رهبری چطور؟»

رضا رشیدپور، مجری پیشین تلویزیون هم در توئیتی نوشت؛ سبحان الله…سبحان الله…سیب….سبحان الله…سبحان الله.

۲۷۲۷

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا