زنجان

غربالگری رایگان بینایی ۲ هزار کودک ایجرودی

غربالگری رایگان بینایی ۲ هزار کودک ایجرودی

رضا نوروزی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان ایجرود در گفت‌وگو با یولن با اعلام اینکه طرح غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ساله شهرستان از تیرماه سال جاری در سطح ۲ شهر و بیش از ۷۰روستای شهرستان آغاز شده است، اظهار داشت: امسال ۲ هزار و ۳۳۶ کودک ایجرودی که از این تعداد ۲ هزار و ۱۱۱ کودک روستایی و ۲۲۵ کودک نیز شهری هستند معاینه چشمی می‌ شوند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ایجرود یادآور شد: در راستای اجرای این طرح در سطح شهرستان هیچ مبلغی از خانواده‌ها دریافت نمی‌شود و اگر کودکی نیازمند عینک و یا جراحی باشد که توان مالی ندارد مورد حمایت بهزیستی قرار می‌گیرد.
وی با اعلام اینکه این طرح با همکاری مرکز مثبت زندگی کد ۷۴۱۳ تحت نظارت بهزیستی شهرستان ایجرود اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲ هزار و ۱۰۱ کودک در همین راستا مورد غربالگری بینایی قرار گرفتند که از این تعداد ۶۶کودک مشکوک و به اپتومتریست ارجاع داده شد و ۹ کودک نیز عینک دریافت کردند.
نوروزی هدف از اجرای طرح غربالگری بینایی را شناسایی کودکان دارای مشکل بینایی عنوان کرد و افزود: اگر کودکان در این سن طلایی مورد تشخیص و درمان قرار گیرند از خطر معلولیت بینایی در بزرگسالی نجات می یابند و خانواده ها بایستی به این امر توجه نمایند.

انتهای پیام/۲۳۰۸


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا