قزوین

غربی ها و غرب زده ها از تعامل ایران و چین عصبانی هستند/ حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، دشمن را به عقب راند

غربی ها و غرب زده ها از تعامل ایران و چین عصبانی هستند/ حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، دشمن را به عقب راند

به گزارش خبرگزاری یولن از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، با تبریک مبعث رسول گرامی اسلام (ص)  اظهار کرد: دست به دست هم دهیم تا تقوای مورد نظر نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) در جامعه ما به فرهنگ تبدیل شود.

وی تصریح کرد: در این ایام سالروز رحلت حضرت ابوطالب را داریم که عموی پیامبر (ص) و پدر امام علی (ع) بودند. سالی که حضرت ابوطالب از دنیا رفت، به خاطر سنگینی این غم، پیامبر آن سال را “عام الحزن” نام گذاشتند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: پیامبر فرمودند قریش تا زمانی که ابوطالب بود جرأت آزار و اذیت مرا نداشتند چرا که از او هراس داشتند و ظلم هایی که به پیامبر کردند پس از رحلت حضرت ابوطالب بود.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: جا دارد در این نماز عبادی سیاسی تشکر ویژه داشته باشیم و دست این ملت را متواضعانه ببوسیم که موقعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و مظلومیت اسلام را درک کردند و به میدان آمدند و این راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش وحدت و محبت بود.

وی افزود: در راهپیمایی ۲۲ بهمن همه اقشار حضور یکپارچه داشتند که نشان دهنده وحدت همه اقشار بود و دهه هشتادی ها و نودی ها در کنار پیران و سالخوردگان حضور پیدا کردند و خدا را به خاطر این لطف و عنایت که موجب یأس دشمن شد، شکر می کنیم.

آیت الله عابدینی ادامه داد: دشمن هر زمان ببیند مردم در میدان هستند از موضع خود عقب نشینی می کند و امروز پس از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن شاهد عقب نشینی دشمنان از موضع گیری هایشان هستیم.

خطیب نماز جمعه قزوین با اشاره به سالروز قیام مردم تبریز در چهلمین روز شهادت شهدای قم در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶، گفت: مردم تبریز در سالروز این قیام به محضر رهبر معظم انقلاب مشرف شدند و رهبری در اهمیت آن قیام فرمودند مردم تبریز زمان شناس بودند یعنی متوجه بودند که اگر برای قم قیام نکنند، قیام قم به فراموشی سپرده می شد.

وی با اشاره به سالروز گشایش سفارت فلسطین همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: سفارت فلسطین در مکان سفارت رژیم منحوس صهیونیستی استقرار یافت و اهتزاز پرچم فلسطین برای مسلمانان بسیار روحیه بخش بود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: سالروز شهادت آیت الله محلاتی و یارانش که نماینده امام خمینی (ره) در سپاه پاسداران بودند را گرامی می داریم و به همین مناسبت روز روحانیت و دفاع مقدس نیز نام گرفته است.

خطیب نماز جمعه قزوین عنوان کرد: کودتای انگلیسی رضا خان در سال ۱۲۹۹ اتفاق افتاد. انگلیس در طول تاریخ خسارت های بسیاری به ملت و کشور ما وارد کرده است و باعث کشته شدن میلیون ها نفر بخاطر قحطی مصنوعی و ایجاد بیماری شده است و از نظر اقتصادی این کشور خسارت های بسیاری به ما وارد کرده است و جا دارد دولت ما برای باز پس گیری حقوق ملت از انگلیس اقدام قانونی به عمل آورد.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به چین اظهار کرد: غرب زده ها و غربی ها از این تعامل بسیار عصبانی هستند چرا که آن ها می خواهند با تحریم ما را شکست دهند و وقتی می بینند ما در تقابل با تحریم راهکار داریم، دچار عصبانیت می شوند و نبایستی گول غرب زده ها و غربی ها را بخوریم و این حرکت، حرکتی است که اقتصاد ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

آیت الله عابدینی تصریح کرد: چین هم مانند ما تحریم شدۀ امریکا و متحدانش است و ظرفیت مبادلات اقتصادی و تجاری بین ما و این کشور بسیار بالاست که موجب رشد اقتصادی در هر دو کشور می شود و این اقدام بسیار ارزشمند بود.

خطیب نماز جمعه قزوین بیان کرد: زلزله ای که در خوی اتفاق افتاد و عده ای از هموطنان ما دچار آسیب شده اند، وظیفه داریم تا به یاری مردم عزیزمان برویم و استان ما نیز کارهایی برای مردم خوی داشتند و بایستی وظیفه خود را نسبت به مردم خوی انجام دهیم و توجه ای هم به زلزله ترکیه و سوریه داشته باشیم و نسبت به مردم این کشورها نیز بی تفاوت نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: خداوند را بخاطر بارش های اخیر شکرگزاری می کنیم که پس از چندسالی که بارش چندانی را شاهد نبودیم، امسال این بارش ها بسیار خوب و با برکت بود و امیدوار هستیم با به جای آوردن شکر این نعمت الهی، هر روز شاهد افزایش نعمت های الهی باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تسلیت درگذشت مرحوم آقای محمدجواد ربانی گفت: مرحوم ربانی جزو زندانیان سیاسی قبل از انقلاب بود که مورد شکنجه ساواک نیز قرار گرفته بود و در دوران دفاع مقدس هم به درجه رفیع جانبازی نائل آمده بود و از خداوند متعال می خواهیم آن مرحوم را با یاران و دوستان شهیدشان محشور بگرداند.

پایان پیام/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا