علمی و فناوری

فارس من| درخواست برای یکسان‌سازی حقوق کارکنان همراه اول و مخابرات/ دستمزد برآیندی از سودآوری در شرکت است

به گزارش گروه علم و پیشرفت یولن، برخی از خواستار «یکسان‌سازی حقوق کارکنان همراه اول و مخابرات» شده اند.

این کاربران سامانه فارس من می گویند: با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد سهام عمده همراه اول مربوط به مخابرات ایران است و تفاوت خیلی زیادی بین حقوق کارکنان همراه اول و مخابرات وجود دارد، درخواست یکسان‌سازی و یکپارچگی کلیه خدمات از جمله منابع انسانی توسعه‌ای و حقوق را خواستاریم.

پیگیری سوژه به خبرنگاران فارس ابلاغ شد و خبرنگار فارس درصدد کسب اطلاع و همچنین دریافت پاسخ این مطالبه از مسوولان برآمد.

براساس کسب اطلاع خبرنگار فارس، این مطالبه که توسط کارمندان شرکتی با حدود ۲۰ هزار کارمند مطرح شده، در واقع به معنی پرداخت حقوق بیشتر و مساوی با شرکتی است که ۵ هزار نفر کارمند دارد و مطالبه بزرگی است.

هزینه حقوق و مزایای کارکنان شرکت مخابرات در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ حدود ۲ برابر شده است یعنی ۱۰۰ درصد به حقوق و مزایای کارکنان شرکت مخابرات ایران اضافه شده است، این در حالی است که تعداد کارکنان این شرکت در سال ۹۸، ۱۹ هزار ۳۷۱ نفر و در سال ۹۹ تعداد کارکنان ۱۹ هزار ۳۳ نفر بوده است.

در اطلاعاتی که به صورت غیررسمی به خبرنگار فارس ارائه شد، بیان شد که اساسا وقتی دو شرکت مجزا هستند تمامی تصمیم های هر یک از شرکت ها با نظر هیات مدیره آن شرکت اتخاذ می شود و هر شرکت تابع تصمیم ها و دستورالعمل های خود است. بنابراین نمی توان دستورالعملی که مصوب هیات مدیره شرکتی است را به شرکت دیگری ولو در یک مجموعه تسری داد.

قرارداد در هر دو شرکت براساس آیین نامه استخدامی یکسان است و در مزایا متفاوت هستند که دستمزد برآیندی از سودآوری در شرکت ها است.

با این حال، خبرنگار فارس در انتظار پاسخ و موضع رسمی مدیران شرکت مخابرات ایران در این باره است.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا