همدان

فارس من| مشکل آب روستای باباپیر در تویسرکان حل شد/ تأمین آب از دو حلقه چاه

به گزارش خبرگزاری یولن از تویسرکان، سوژه «موج بی‌آبی در روستای باباپیر تویسرکان» به عنوان یک مطالبه ثبت شده در «یولن من» از مسوُول مربوطه پیگیری شد.

مدیر آبفای شهرستان تویسرکان در این زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار یولن با اشاره به حل مشکل آب روستای باباپیر اظهار کرد: در حال حاضر آب روستای باباپیر از دو حلقه چاه تامین می‌شود و ظرفیت تولید آب این دو حلقه چاه در شبانه‌روز نیز ۹۰۰ متر مکعب است.

مجید یاراحمدی گفت: قبل از آبرسانی از این دو حلقه چاه نیز آبرسانی سیار به این روستا نداشتیم اما جیره‌بندی انجام شده بود و مردم در تابستان تانکرهای نصب شده در محل زندگی خود را پر می‌کردند تا بی‌آب نمانند.

وی با بیان اینکه اولین اقدام اداره آبفای شهرستان کار بر مدیریت مصرف آب در این روستاست افزود: در این راستا قراردادی به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان که افزایش این اعتبار در موارد قانون به حدود ۸۰۰ میلیون تومان می‌رسد، منعقد شده است.

مدیر آبفای شهرستان تویسرکان با اشاره به اینکه به زودی فاز تعویض خط انتقال چاه‌ها به مخزن روستا و تعویض قسمتی از شبکه شروع می‌شود خاطرنشان کرد: قرارداد منعقد و پیمانکار پروژه هم انتخاب شده است.

وی با تاکید بر اینکه در فاز اول بر مدیریت مصرف آب کار می‌کنیم تاکید کرد: در فاز بعدی برای تامین آب دنبال گزینه‌های هستیم که توسط مشاور در حال بررسی است.

یاراحمدی درباره انتقال آب از شهر تویسرکان به روستای باباپیر گفت: این طرح طی سال‌های گذشته چندین مرحله توسط مشاور بررسی و کاملا رد شده است، در این خصوص قاعدتا طرح‌هایی که زودتر به نتیجه برسند و اقتصادی‌تر باشند، در نظر گرفته می‌شود.

انتهای پیام/۸۹۰۱۰


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا