خوزستان

فرماندهی با شکوه حضرت زینب واقعه کربلا را ماندگار کرد/ صبر از شمشیر برنده تر شد…!

فرماندهی با شکوه حضرت زینب واقعه کربلا را ماندگار کرد/ صبر از شمشیر برنده تر شد…!

رئیس سازمان مردم نهاد آوای وحدت غزل ،حقیقتی پیداتر از این وجود ندارد که عاشورا یک نهضت بزرگ و ماندگار بوده است. تنها اتفاقات صحرای کربلا برای روز دهم محرم نبود بلکه ادامه این نهضت، مسیری پر فراز و نشیب بود که ادامه‌ دهنده آن با نقش مدیریتی بزرگ زن تاریخ اسلام؛ حضرت زینب(س) کامل شد.

اگر جامعه اسلامی را در عصر امام حسین(ع) به مثابه یک سازمان در نظر بگیریم و امام(ع) را فرمانده این سازمان، با وقوع قیام عاشورا سازمان به‌هدف راهبردی خود رسید، اما این تنها یک روی ماجراست. روی دیگر سکه فرمانده بعدی است که قرار است مسیر هدف را به ثمر نشانده، هدایت، راهنمایی و ماندگار کند. برای به دست گرفتن سر رشته امور، چه کسی بهتر و گزیده‌تر از زینب(س) که در تکون شخصیتش، عامل وراثت، فرهیختگی و محیط نقش بنیادین داشته‌اند.

رحلت نبی اکرم در چهار سالگی حضرت زینب رخ داد و پس از رحلت ایشان شهر مدینه یک‌سره بلا شد و قومی برای غصب خلافت جمع شدند. هرچند روح محمد(ص)، آسمانی بود و این چند صباح را هم که بر زمین هبوط کرد، برای هدایت آدمیان بود و بس… اما واپسین ثانیه‌های حیات پیغمبر زمانی که روح هستی، در میان بستر بود قطره قطره اشک‌های او سخن‌ها می‌گفت، سخن از دل آزرده و لب‌های خون آلود اولادش حسن، سخن از گلوی خونین جگر گوشه اش حسین … آخرین نگاهش سرد بهم افتاد و غمین زمین را برای همیشه ترک نمود هرچند در باطن خوشنود بود که تفکر و راه روشنش را توسط فرزندان دلیر و مظلومش ماندگار خواهد کرد… بدرود ای جان جهان.‌..

و اما قلم زدن در مورد شخصیتی که به صراط الله معروف و مشهور هست، کار آسانی نیست. همان‌طور که دشمنان تمام توان خویش را بکار گرفتند تا آقایی و همت بلند امام حسن(ع) را تغییر دهند، ولی با فضل الهی موفق نشدند. الحق که امام،صبرش برنده تر از زبان شمشیر بود!

ماه صفر غربت غریبانه غروب را می‌ماند…. اینجا قدمگاه است، اندکی پیش از شهادت… هشتمین امیر ولایت، حضرت رئوف ما، که سائلان درگاهش همواره دل سپرده حرم و کَرَمش هستند و در سایه‌سار مهربانی امام هشتم است که آرام می‌گیرند. چقدر آخر این ماه سنگین است… تمام آسمان و زمین بی‌قرار و غمگین است.

ایام عزاداری و سوگواری تمامی شما سروران، خواهران و برادران ارجمند به پیشگاه حضرت حق مورد قبول و عنایت باشد، ان‌شاءالله.

غزل مهرنژادر

رئیس سازمان مردم نهاد آوای وحدت غزل

و این آغاز راه است ….

مجله خبری یولن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا