سلامت

فعالیت ۸ بیمارستان صحرایی در گذرگاه‌های مرزی برای خدمت به زوار اربعین

فعالیت ۸ بیمارستان صحرایی در گذرگاه‌های مرزی برای خدمت به زوار اربعین

به گزارش خبرنگار یولن بهرام عین‌اللهی روز دوشنبه در بازدید از مراکز خدمات رسانی به زائران اربعین در شلمچه اظهار داشت: ۲۶۱۱ مامور اورژانس، ۳۵۳ نیروهای پزشک، ۸۴۵ نیروی بهداشت، ۲۳۴ آمبولانس، ۳۸ اتوبوس آمبولانس، ۳۸ موتورلانس در مرزهای و گذرگاه‌های اربعین مستقر هستند.

وی به آماده‌ باش ۵۰۰ تخت بیمارستانی در نوار مرزی برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: ۹ فروند بالگرد و سه هواپیما برای مواقع اضطراری نیز در حالت آماده باش هستند.

عین‌اللهی گفت: در جلساتی که در عراق داشتیم آمادگی خود را برای اعزام نیروهای تخصصی و پزشکی اعلام کردیم و هر نیرویی که در این امر شرکت کند برای آن ماموریت حساب می‌کنیم.

وی افزود: با توجه به شرایط خاص جوی و گرمای هوا بخصوص در شلمچه و احتمال گرمازدگی زائران، امکاناتی در این خصوص مهیا و در مناطق مرزی به نیروهای درمانی آماده باش داده ایم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زائران با توجه به گرمای هوا سعی کنند در روز و زیر آفتاب زیاد حرکت نکنند تا گرمازده نشوند.

وی به خدمات‌رسانی فعالان عرصه سلامت دانشگاه علوم پزشکی آبادان به زائران اربعین حسینی در مرکز بهداشتی، درمانی و فوریت‌های پزشکی شهید حاج قاسم سلیمانی در مرز شلمچه اشاره کرد و افزود: این مرکز مرزی در سراسر کشور نمونه است و توسط دولت سیزدهم آماده و مشغول خدمت رسانی به زائران سید و سالار شهیدان است.

بر اساس تقویم رسمی کشور ۲۶ شهریور برابر با ۲۰ صفر ۱۴۴۴ هجری شمشی اربعین حسینی است.

مرز بین‌المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

مرزهای شلمچه و چذابه ۲ گذرگاه تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان هستند.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا