زنجان

فعالیت ۲۹ موکب از استان زنجان در ایام اربعین

فعالیت ۲۹ موکب از استان زنجان در ایام اربعین

محمد امیرخانی، مسؤول امور اربعین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان در گفت‌وگو با یولن اظهار کرد: جلسه هماهنگی برای مدیران اجرایی موکب‌های اربعین حسینی استان زنجان برگزار شد.

مسؤول امور اربعین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان با بیان اینکه در اربعین امسال ۲۹ موکب از استان زنجان افتخار میزبانی و پذیرایی از زائرین اربعین را خواهند داشت،  افزود: ۱۷ موکب از این مجموع مربوط به شهرستان زنجان، سه موکب شهرستان خدابنده، دو موکب شهرستان ابهر، دو موکب شهرستان خرمدره، یک موکب شهرستان سلطانیه، دو موکب شهرستان ماهنشان، یک موکب شهرستان طارم و یک موکب شهرستان ایجرود است.
 
وی با بیان اینکه از مجموع ۲۹ موکب استان زنجان ۱۷ موکب در نجف اشرف مستقر خواهند شد، ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی انجام شده چهار موکب در مسیر نجف به کربلا ، ۶ موکب در کربلای معلی ، یک موکب در مرز مهران و یک موکب نیز داخل استان مستقر خواهند شد.

امیرخانی از برنامه‌ریزی برای پذیرایی روزانه از ۴۰ هزار زائر اربعین خبر داد و گفت: فعالیت موکب‌ها از ۱۶ شهریور یعنی ۱۰ صفر آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.

مسؤول امور اربعین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان با بیان اینکه هر موکب حدود ۳۰ خادم فعال خواهد داشت، ادامه داد: ارزیابی شده است که افراد فعال در این تعداد موکب به حدود یک هزار نفر برسد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا