سلامت

فوت ۴ بیمار مبتلا به کرونا/ شناسایی ۴۰ مورد جدید

فوت ۴ بیمار مبتلا به کرونا/ شناسایی ۴۰ مورد جدید

براساس گزارش روز جمعه یولن از وبدا، از دیروز تا امروز –  ۱۳ آبان ۱۴۰۱  – و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴۰ بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۲۰ نفر از آنها در مراکز درمانی بستری شدند.

طبق این آمار مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۵۸ هزار و ۲ نفر رسیده و تاکنون ۷ میلیون ۳۳۲ هزار و۶۵۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اکنون ۱۰۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت هستند و تاکنون ۵۴ میلیون و ۳۹۷ هزار و ۵۲۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حوزه واکسیناسیون علیه ویروس کرونا نیز بر اساس آمار وزارت بهداشت، تاکنون ۶۵ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۴۶۵ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۸۶۱ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۳۴۰ هزار و ۲۲۱ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۵۴۸ دُز رسیده است.

در حال حاضر ۳ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۷ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۱۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

به گزارش یولن، روزهای هشتم و یازدهم آبان ماه روز بدون فوتی ناشی از ویروس کرونا در کشور ثبت شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا