بین الملل

قانونگذار اروپا: آمریکا در ۲۴۵ سال تاسیس خود در ۲۲۷ جنگ شرکت کرده است

قانونگذار اروپا: آمریکا در ۲۴۵ سال تاسیس خود در ۲۲۷ جنگ شرکت کرده است

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، یک نماینده قانونگذار پارلمان اروپا با انتقاد از جنگ‌افروزی آمریکا گفت، قدرت نظامی آمریکا برای استثمار کشورهای ضعیف‌تر و به نفع مالی آمریکاست.

«میک والاس» قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا در توییتی نوشت: «ایالات متحده در ۲۴۵ سال تاسیس دولت خود تاکنون در ۲۲۷ جنگ حضور داشته است. این ادامه امپریالیسم ایالات متحده است که شامل استفاده از قدرت نظامی برای استثمار کشورهای ضعیف‌تر و به نفع آمریکاست».

تاریخ آمریکا به عنوان یک کشور به روز استقلال رسمی ایالات متحده در سال ۱۷۷۶ برمی‌گردد.

قانونگذار اروپا: آمریکا در 245 سال تاسیس خود در 227 جنگ شرکت کرده است

 

میک والاس چندی قبل نیز با انتقاد از تحریم‌های ظالمانه امریکا گفته بود، اعمال تحریم‌های آمریکا بر کشورهای مختلف از جمله ایران، عراق، سوریه، ونزوئلا و کوبا، جنایت علیه بشریت است.

والاس با اشاره به مرگ «مادلین آلبرایت» وزیر خارجه اسبق آمریکا، در توییتی نوشت: «تحریم‌ها علیه عراق، که مادلین آلبرایتِ جنایتکار جنگی معتقد بود ارزش [کشتار کودکان عراقی] را داشت، مجازات دسته‌جمعی علیه مردم عراق بود».

وی با نام بردن از دیگر کشورهایی که تحت تحریم‌های ظالمانه آمریکا قرار گرفته‌اند، افزود: «[تحریم‌ها علیه عراق] ۵۰۰ هزار کودک را به کشتن داد – جنایتی علیه بشریت بود – همانطور که تحریم‌های امروزی علیه ایران، ونزوئلا، سوریه، کوبا، افغانستان و دیگر کشورها هستند.»

قانونگذار اروپا: آمریکا در 245 سال تاسیس خود در 227 جنگ شرکت کرده است

 

آلبرایت ۸۴ ساله در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۲۲ (سوم فروردین ۱۴۰۱) بر اثر ابتلا به سرطان فوت کرد.  او یکی از چهره های اصلی دولت «بیل کلینتون» رئیس جمهور اسبق آمریکا بود که ابتدا به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد خدمت کرد و سپس در دوره دوم ریاست جمهوری خود به عنوان دیپلمات ارشد این کشور رسید.

آلبرایت که از گسترش ناتو حمایت می‌کرد، در ماه می ۱۹۹۶ و زمانی که عهده‌دار نمایندگی آمریکا در سازمان ملل بود، در مصاحبه با برنامه شصت دقیقه «سی‌بی‌اس»، از مرگ و میر کودکان عراقی در نتیجه تحریم‌های واشنگتن حمایت کرد.

انتهای پیام/.

 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا