همدان

قانون مبارزه با مواد مخدر به سرعت بازنگری شود

به گزارش خبرگزاری یولن از همدان، سیدهادی مصطفوی صبح امروز در سومین جلسه کمیته حقوقی و قضائی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار کرد: اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر تقدیم مجلس شده و ضروری است بازنگری در راستای اصلاح سیاست نحوه اعمال مجازات در حوزه تقنینی سرعت یابد.

وی بیان کرد: باید سیاست تقنینی به سمتی پیش رود که خلأهای موجود در قانون مبارزه با مواد مخدر را رفع کند چراکه در قانون فعلی مناطق مرزی و مناطق آزاد تجاری مغفول مانده است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب همدان  ادامه داد: قوانین مشابه در امر مبارزه با مواد مخدر همانند قانون مبارزه با مواد روانگردان، مبارزه با پولشویی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز و قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات پراکنده‌ هستند که ضرورت دارد بخش‌های از آن در قانون مبارزه با مواد مخدر تجمیع شود.

وی خاطرنشان کرد: باید در خصوص مبارزه با مواد مخدر قضازدایی صورت گیرد و اقدامات ایجابی به نحوی باشد تا زمینه ارتکاب جرائم مرتبط فراهم نشود. 

مصطفوی با بیان اینکه پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی یکی از اساسی‌ترین اقدامات کنشی در خصوص کاهش مصرف مواد مخدر است گفت: معضلات اعتباری، تقنینی و اجرائی مانع تحقق اهداف است.

وی در پایان بیان کرد: تدوین آئین دادرسی ویژه موادمخدر و ارجاع برخی موضوعات غیرضروری به کمیسیون‌ها از جمله کمیسیون اعتیاد و درمان در خصوص معتادین و مصرف داروهای متادون به جای محاکم نیز نقش موثری در کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضا خواهد داشت.

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا