بین الملل

لغو سفر پاپ فرانسیس به فلسطین اشغالی

لغو سفر پاپ فرانسیس به فلسطین اشغالی

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، رسانه‌های صهیونیستی روز شنبه گزارش کردند که «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان سفر خود به فلسطین اشغالی را که قرار بود در ۱۵ ژوئن (چهارشنبه ۲۵ خرداد) در چارچوب یک تور خاورمیانه‌ای برگزار شود، لغو کرد.

به گزارش وبگاه «عروتص شوع» دفتر پاپ اطلاع داد که این سفر به دلیل مشکلات سلامتی پاپ انجام نخواهد شد. با این حال، یک منبع سیاسی گفت که به نظر می‌رسد موج ناآرامی‌ها در اسرائیل بر تصمیم واتیکان برای لغو این سفر در این زمان تأثیر داشته است.

پاپ فرانسیس قرار بود به عنوان بخشی از سفر به خاورمیانه وارد فلسطین اشغالی شود و سپس از لبنان و اردن نیز دیدن کند.

پاپ فرانسیس در سال ۲۰۱۴ از سرزمین‌های اشغالی دیدن کرده بود، ودر آن زمان با مقامات صهیونیستی از جمله «روون ریولین» رئیس سابق صهیونیست‌ها دیدار کرد.

عملیات‌های استشهادی و انفرادی در سرزمین اشغالی در حالی در ماههای اخیر افزایش یافته است که  «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی اخیر خود به مناسبت روز قدس اظهار داشت که عملیات‌های انفرادی یک تحول ویژه جدید در مسیر مقاومت فلسطینی است و این عملیات‌ها میزان سستی بنیان‌های امنیتی و ضعف رژیم صهیونیستی را بر ملا کرد و این‌گونه عملیات‌ها یک تحول خطرناک برای رژیم تل آویو محسوب می‌شود، چرا که نه به اتاق عملیات نیاز دارد و نه امکانات ویژه می‌خواهد.

منابع خبری عبری و فلسطینی اخیرا از عملیات استشهادی درمنطقه «العاد» در نزدیکی تل‌آویو واقع در فلسطین اشغالی خبر می‌دهند.

خبرگزاری «شهاب» به نقل از منابع عبری گزارش داد، این عملیات با چاقو توسط یک شهروند فلسطینی صورت گرفته و در جریان آن ۶ صهیونیست زخمی شدند.

رادیو رژیم صهیونیستی اما به صورت رسمی خبر داد که در جریان این عملیات سه صهیونیست به هلاکت رسیدند. برخی از منابع نیز گفتند که این عملیات، با ساطور انجام شده است و برخی دیگر از انجام عملیات با تبر خبر می‌دهند.

منابع عبری همچنین گفتند که عامل این عملیات، موفق به فرار از صحنه عملیات شده است و جست‌وجو همچنان ادامه دارد. البته برخی دیگر از منابع، دو نفر را عامل این عملیات عنوان کرده‌اند. ارتش رژیم صهیونیستی نیز از صهیونیستهای حاضر در العاد خواست که در منازل خود بمانند. این نهاد صهیونیست اعلام کرد که عاملان این عملیات از سلاح گرم نیز استفاده کرده‌اند.

انتهای پیام/.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا