اقتصادی

مالیات بر عایدی سرمایه و مجموع درآمد تلفیق می‌شود/ ارسال لایحه به دولت تا ۲ ماه آینده

به گزارش خبرنگار اقتصادی یولن،‌ سیدمحمدهادی سبحانیان معاون اقتصادی وزیر اقتصاد در گفت‌وگوی ویژه خبری به لایحه مالیات بر عایدی سرمایه اشاره کرده و اظهارداشت: دولت‌ گذشته، دولت‌ها و یا مجالس با وجود اینکه در بیان نسبت به اصلاح حوزه مالیاتی پیگیر و مطالبه‌گر هستند در عمل تعلل می‌کنند. در دولت با این مسئله مواجه هستم که صرفا وزارت اقتصاد مطالبه اخذ مالیات دارد. بسایرای از دستگاه‌های بخشی اساسا تمایل به اصلاحات، مدیریت معافیت‌ها و غیره ندارند.

معاون وزیر اقتصاد افزود:‌ در دولت گذشته با وجود پیگیری‌هایی که انجام شد این لایحه با معطلی روبرو بود و بیش از ۲ تا ۳ سال طول کشید تا به سرانجام رسید اما به مجلس نرفت.

وی ادامه داد: با استقرار دولت جدید و با اهتمام وزیر اقتصاد برای انجام اصلاحات متناسب در حوزه مالیات بر عایدی سرمایه و لایحه مجموع درآمد، مالیات برعایدی سرمایه پس گرفته شد تا این دو لایحه ممزوج شود. در حال حاضر جلسات با تواتر در حال برگزاری است تا اصلاحات لازم در مجلس برای این دو نوع مالیات انجام شود و به سرعت در کمیسیون اقتصادی دولت بررسی شود.

سبحانیان تاکید کرد: ظرف ۲ ماه آینده این لایحه در وزارت اقتصاد نهایی می‌شود و به کمیسیون اقتصادی دولت می‌رود.

وی با بیان اینکه معتقدم یکی از پایه‌های اساسی اصلاحات ساختاری اقتصاد در همین مالیات نهفته است، گفت: با این لایحه می‌توان فقر را به شدت کاهش داد و به صفر رساند، عدالت مالیات را به شدت گسترش داد. درآمد مالیاتی را به شدت افزایش دهیم، بدون اینکه به مودیان فعلی فشار وارد شود. مالیات به درآمد اشخاص باید افزایش یابد به جای اینکه به حقوق‌ بنگاه‌های تولیدی فشار وارد شود.

انتهای پیام/ب


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا