البرز

محور اشتهارد- ماهدشت بهسازی می‌شود

محور اشتهارد- ماهدشت بهسازی می‌شود

به گزارش یولن از کرج، محراب رحیمی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان اشتهارد، با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون اقدامات بسیاری در حوزه راهداری این شهرستان انجام شده است، اظهار کرد: رنگ‌آمیزی پایه تابلوها و بیلبوردها، نصب نیوجرسی درنقاط حادثه‌خیز به طول چهار کیلومتر، شانه‌سازی جاده‌های روستایی و  بزرگراه اشتهارد- ماهدشت به طول ۷۰ کیلومتر و تعریض جاده برای افزایش دید کاربران جاده‌ای در ۶ نقطه به طول چهار کیلومتر در محور روستایی آبیک از جمله این اقدامات بوده است.

وی افزود: اصلاح نقاط حادثه‌خیز محور اشتهارد-بوئین زهرا، نصب سرعتکاه آسفالتی روبه‌روی شهرک صنعتی اشتهارد، لکه‌گیری در محورهای تحت پوشش، اصلاح شیب شیروانی در بزرگراه اشتهارد-ماهدشت در لاین رفت و برگشت به طول ۲۵ کیلومتر، عملیات برف روبی و نمک پاشی در سه مرحله و خاکریزی نقاط آسیب‌دیده ناشی از آبشستگی جاده در محورهای حوزه استحفاظی، خط‌کشی در محور ماهدشت- اشتهارد و جاده‌های روستایی به طول ۶۰ کیلومتر، نصب گاردیل به طول ۱۴۰۰ متر در نقاط حادثه‌خیز توسط این اداره با هدف خدمت‌رسانی بیشتر به کاربران جاده‌ای انجام شده است.

رحیمی در ادامه به بهسازی محور اشتهارد- ماهدشت در لاین رفت و برگشت اشاره کرد و گفت: این محور یکی از محورهای مواصلاتی مهم و استراتژیک البرز و مسیر عبور و ترانزیت کالا از ۶ استان غربی کشور است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان اشتهارد با اشاره به اینکه مردم اشتهارد و روستاهای اطراف نیز برای انجام برخی امور اداری و کاری روزانه از این محور تردد می‌کنند، افزود: برای خدمت‌رسانی به کاربران جاده‌ای پروژه ساماندهی و بهسازی این محور در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام مسؤول توضیح داد: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اجرایی می‌شود که اعتبار آن با پیگیری‌های مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای البرز از محل اعتبارات ملی تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه پس از برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار اجرای پروژه آغاز می‌شود، گفت: این پروژه در قالب بهسازی، لکه‌گیری، روکش آسفالت و حذف نقاط حادثه‌خیز و با هدف ارتقای ایمنی محور  در فصل بهار عملیاتی می‌شود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان اشتهارد گفت: با اجرای این پروژه آمار تصادفات این محور به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

 انتهای پیام/ج


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا