همدان

محیطبان جوان در «لشگردر» ملایر آسمانی شد

محیطبان جوان در «لشگردر» ملایر آسمانی شد

به گزارش خبرگزاری یولن از همدان به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان، مریم محمدی اظهار کرد: یاسین یاری، محیطبان جوان منطقه حفاظت شده لشگردر ملایر در پی بروز سانحه سقوط از صخره، حین انجام ماموریت و در حین گشت و کنترل منطقه به جرگه شهدای محیطبان پیوست.

وی گفت: این محیطبان عصر روز ۲۶ آبان ماه در جریان بازگشت از ارتفاع، در حین عبور از مسیر صخره‌ای کوه سرده ملایر، از ارتفاع سقوط کرده و در پی آسیب به سر و صدمات ناشی از آن، جان خود را از دست داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: از روز پنجشنبه و از طریق تماس با مدیریت بحران استان، تمام امکانات موجود در سطح عالی برای جستجوی مرحوم محیطبان یاری به کار گرفته شد.

وی افزود: با وجود تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان، هلال احمر، آتش نشانی و نیروی انتظامی و امنیتی و با وجود استفاده از سگ‌های زنده‌یاب؛ طی روزهای ۲۶ و ۲۷ آبان ماه، اثری از مرحوم محیطبان یاری ‌پیدا نشد تا اینکه صبح ۲۸ آبان، یگان حفاظت محیط زیست، توانستند پیکر مرحوم را پیدا کرده و با کمک هلال احمر و آتش نشانی از دیواره های صخره‌ای به پایین منتقل کنند.

محمدی اظهار کرد: برای یافتن این محیط‌بان جوان، یگان حفاظت محیط زیست استان با حضور مدیرکل، یک تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر، تیم آنست با دو قلاده سگ و تیم امداد و نجات کوهستان ملایر و گروه‌های مردمی به صورت شبانه‌روزی طی دو روز اقدام به جستجو در منطقه حفاظت شده کردند.

وی بیان کرد: انتقال پیکر این محیطبان به پایین کوهستان حدود سه ساعت به طول انجامید و از ابتدای روند جستجو، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور نیز در محل حادثه حضور داشتند‌.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان در پایان این حادثه غمبار را به خانواده داغدار آن مرحوم و جامعه محیط زیست کشور تسلیت گفت و از همکاری دستگاه‌های امنیتی، امدادی و انتظامی و همچنین گروه‌های مردمی قدردانی کرد.

پایان پیام/ ۳۱۴۰/
 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا