بین الملل

مخالفت تل‌آویو با برگزاری نشست پنج‌جانبه درباره فلسطین

مخالفت تل‌آویو با برگزاری نشست پنج‌جانبه درباره فلسطین

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، رژیم صهیونیستی هفته گذشته با پیشنهاد آمریکا برای برگزاری نشستی در سطح مقامات عالی‌رتبه این رژیم با مقامات اردن، مصر و تشکیلات خودگردان فلسطین مخالفت کرده است.

برخی مسئولان صهیونیست گفته‌اند که «وندی شرمن» معاون وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته در نشستی با «ایال حولاتا» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در واشنگتن، پیشنهادی را درباره نشست مسئولان عالی‌رتبه این رژیم با تشکیلات خودگردان فلسطین مطرح کرد.

پیشنهاد شرمن مبتنی بر برگزاری نشست پنج‌جانبه متشکل از تل‌آویو، تشکیلات خودگردان فلسطین، آمریکا، مصر و اردن بود و گرچه وی اشاره‌ای به مکان این نشست نکرد اما گفت که امکان برگزاری آن در واشنگتن یا یکی از کشورهای منطقه وجود دارد.

بنا بر گزارش وبگاه «عرب ۴۸»، این پیشنهاد شرمن در راستای تلاش دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا برای ایجاد افق سیاسی یا روند دیپلماتیک بین مسئولان صهیونیست و فلسطینی در تلاش برای تقویت موضع تشکیلات خودگردان، مطرح شد و این در حالی است که «محمود عباس» رئیس این تشکیلات درباره پیآمدهای احتمالی تداوم رکود در روند صلح هشدار داده بود.

مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در پاسخ به این پیشنهاد شرمن گفته است که از دیدگاه کابینه این رژیم شرایط برای برگزاری این نشست مناسب نیست و اسرائیل به برگزاری نشستی که بحران جدیدی را ایجاد می‌کند و تنها برای گرفتن عکس یادگاری است، اهتمام ندارد.

انتهای پیام/ص


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا