بین الملل

مرگ مشکوک خلبان نیروی هوایی آمریکا در ژاپن

مرگ مشکوک خلبان نیروی هوایی آمریکا در ژاپن

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، رسانه‌های آمریکایی روز یکشنبه از مرگ مشکوک یک خلبان نیروی هوایی آمریکا در ژاپن خبر دادند.

به نوشته وبگاه «استرایپس» جسد این خلبان نیروی هوایی آمریکا که به دلیل ملاحظلات امنیتی به هویت او اشاره‌ای نشده، روز جمعه در منزل وی نزدیک پایگاه هوایی «میساوا» در شمال شرقی ژاپن پیدا شد.

فرمانده آمریکایی این پایگاه با تایید این حادثه از انجام تحقیقات در این زمینه جهت یافتن علت اصلی این مرگ مشکوک خبر داد و گفت که پس از تحقیقات لازم و یافتن سرنخ در این زمینه اطلاع رسانی خواهد شد.

شماری از پرسنل و جنگ افزارهای گردان ۳۵ شکاری آمریکا در این پایگاه هوایی حضور دارند. پایگاه هوایی میاساوا برای پوشش دادن قلمروی هوایی ژاپن و غرب اقیانوس آرام است.

این اتفاق در حالی رخ داده که افکار عمومی ژاپن به شدت مخالف حضور نظامیان آمریکا در ژاپن هستند و هزاران نفر در جزیره اوکیناوا ژاپن  درباره علیه حضور نظامی آمریکا در این جزیره تظاهرات کردند. (جزئیات بیشتر)

هرچند که علت این حادثه  هنوز مشخص نیست اما آمار خودکشی در ارتش آمریکا از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی به این رو افزایش یافته است. در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۷۰۱ نظامی آمریکایی دست به خودکشی زدند و  این تعداد در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۱ به ۴۷۶ نفر رسیده است.

فقط در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، ۱۶۳ نظامی آمریکایی خودکشی کرده‌اند که ۷۰ نفر از آن‌ها نیروی فعال، ۵۶ نفر نیروی ذخیره و ۳۷ نفر از گارد ملی بوده‌اند. طبق گزارش تکان‌دهنده‌ای که تابستان امسال منتشر شده، ۳۰۱۷۷ سرباز و کهنه سرباز آمریکایی که در جنگ‌های این کشور از زمان حملات یازده سپتامبر شرکت کرده بودند در اثر خودکشی مرده‌اند.

این در حالی است که در تمام جنگ‌هایی که آمریکایی‌ها از این تاریخ به راه انداخته‌اند، مجموعاً ۷۰۵۷ نظامی آمریکایی کشته شده‌اند.

پیش از این گزارش سالانه وزارت دفاع آمریکا نشان داده بود که میزان خودکشی میان نظامیان آمریکایی بین ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ نزدیک به ۴۱.۴ درصد افزایش یافته است. 

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا