اجتماعی

مرگ ۲ نفر از مصدومان حادثه آتش‌افروزی جنوب تهران/ جزئیات بیشتر

مرگ ۲ نفر از مصدومان حادثه آتش‌افروزی جنوب تهران/ جزئیات بیشتر

شامگاه شنبه اول مهرماه، کارکنان انتظامات بیمارستان شهدای یافت‌آباد در تماس تلفنی با قاضی وحید ناصری؛ بازپرس ویژه قتل شعبه چهارم دادسرای امور جنایی، مرگ ۲ مرد جوانی که در حادثه آتش‌افروزی بازارچه قوام‌الدوله خیابان وحدت اسلامی دچار سوختگی شده بودند را گزارش کردند.

با اعلام این خبر، تیم تحقیق به همراه قاضی جنایی راهی سردخانه بیمارستان شدند و با جسد ۲ مرد حدودا ۱۸ و ۲۳ ساله اهل کشور افغانستان مواجه شدند که بر اثر سوختگی فوت کرده بودند؛ بررسی‌های اولیه نشان می‌داد اقدامات درمانی روی ۲ مرد جوان که پس از سوختگی در خیابان وحدت اسلامی به بیمارستان منتقل شدند، فایده‌ای نداشته و نهایتا به کام مرگ فرو رفته‌اند.

تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت، ساعت ۷ صبح شنبه اول مهرماه فریادهای دلخراش “سوختم سوختم” ۹ مرد جوان اهل کشور افغانستان از یک خانه‌ در خیابان طرحانی سکوت صبحگاهی بازارچه قوام‌الدوله جنوب تهران را درهم شکست؛ خیلی زود کسبه بازارچه این آتش‌سوزی هولناک را به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی شهرداری تهران گزارش کردند. با اعلام این خبر، ماموران راهی محل حادثه شدند و حریق گسترده را در یک عملیات منسجم مهار کردند؛ همچنین امدادگران اورژانس که در محل حادثه حاضر شده بودند، مجروحان را به نزدیک‌ترین بیمارستان منتقل کردند اما در ادامه مشخص شد این آتش‌سوزی عمدی بوده و مرد آتش‌افروز که خود نیز هدف سوختگی قرار گرفته، دستگیر شده است.

در ادامه مشخص شد، صبح روز شنبه متهم به صورت مخفیانه وارد طبقه دوم شده و در آنجا ابتدا بنزین را روی ۹ مرد جوان پاشیده و سپس اقدام به آتش‌افروزی کرده اما خودش هنگام فرار دچار سوختگی و توسط افراد دیگر زمین‌گیر شده است.

بدین ترتیب متهم هدف تحقیقات قرار گرفت و به بازپرس جنایی گفت: چندی قبل از کشور افغانستان به ایران آمدم و مشغول کار شدم. قبلا سه روز در خانه مورد نظر سکونت داشتم اما صاحبخانه من را بیرون کرد؛ ناگفته نماند که برادرم با برخی از مصدومان در مغازه‌های اغذیه‌فروشی باب‌همایون کار می‌کرد و بخاطر اختلافات، اخراج شده بود.

مرد جوان ادامه داد: همین ماجراها کافی بود تا از آن ۹ مرد کینه بگیرم؛ به همین خاطر صبح زود مخفیانه از روی دیوار وارد خانه شدم؛ ابتدا بنزین را روی ۹ مردی که خواب بودند پاشیدم و سپس با فندکی در دست داشتم اقدام به آتش‌افروزی کردم اما در جریان این آتش‌سوزی خودم دچار جراحت از ناحیه پا، دست و صورت شدم که نتوانستم فرار کنم.

با دستور قاضی وحید ناصری از شعبه چهارم دادسرای امورجنایی، اجساد برای معاینات دقیق‌تر به پزشکی قانونی منتقل شد متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت؛ همچنین حال برخی از مصدومان این حادثه در بیمارستان وخیم گزارش شده است.

بیشتر بخوانید:

انفجار و آتش‌سوزی منزل مسکونی در تهران/ ٩ مصدوم غیر ایرانی

۲۳۳۲۳۶

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا