بین الملل

مسکو:‌یاد گرفته‌ایم که با تحریم‌ها زندگی کنیم

مسکو:‌یاد گرفته‌ایم که با تحریم‌ها زندگی کنیم

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه هشدار داد که اگر علیه روسیه تحریمی اعمال شود، این تحریم‌ها تنها به روسیه آسیب نخواهد زد و واکنش متقابل مسکو را به همراه خواهد داشت.

وی با تاکید بر پاسخ روسیه به هرگونه تحریم اعمالی گفت: «مسکو یاد گرفته که با تحریم‌ها زندگی کند اگر آنها به اعمال تحریم بپردازند این فقط روسیه نخواهد بود که آسیب می‌بیند».

مقام‌های دولت غربگرای اوکراین، آمریکا، انگلیس و برخی دیگر از متحدان غرب طی هفته‌های اخیر بارها مدعی تدارک روسیه برای حمله به اوکراین شده و همزمان مسکو را به عواقب اقتصادی و تحریم تهدید کرده‌‌اند. لندن شامگاه دوشنبه گفت که تحریم‌ها علیه روسیه تا ۱۰ فوریه سال جاری میلادی آماده خواهد شد.

دولت انگلیس در هفته‌های اخیر مدعی شده  که مسکو در حال برنامه‌ریزی حمله به اوکراین است و حتی در صدد است یک فرد حامی روس را در اوکراین به قدرت برساند. «لیز تراس» وزیر خارجه انگلیس روز یکشنبه تصریح کرد که دولت این کشور حجم تحریم‌ها علیه روسیه را طی چند روز آینده تشدید خواهد کرد.

علی‌رغم آنکه روسیه بارها اطمینان خاطر داده که قصد حمله به اوکراین را ندارد، آمریکا و کشورهای اروپایی آمادگی‌های نظامی خودشان را برای آنچه به گفته آن‌ها مقابله با تحرکات نظامی احتمالی مسکو است، افزایش داده‌اند. برخی از این کشورها به همین بهانه به اوکراین نیرو و تجهیزات نظامی ارسال کرده‌اند.

انتهای پیام/.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا