بین الملل

مسکو: زلنسکی به دنبال توافق صلح نیست

مسکو: زلنسکی به دنبال توافق صلح نیست

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، «دیمیتری مدودف» معاون رئیس شورای امنیت روسیه امروز (سه‌شنبه) به کنایه تصریح کرد که «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین نیازی به توافق صلح ندارد زیرا صلح برای او پایان کار است.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، مدودف در کانال تلگرامی خود با اشاره به وابستگی کی‌یف به غرب برای ادامه نبرد با روسیه نوشت: «زلنسکی نیازی به هیچ‌گونه معاهده صلح ندارد. برای او، صلح پایان کار است».

وی ادامه داد که زلنسکی همچنان به تمنای تسلیحات و پول از غرب ادامه می‌دهد و نگرانی‌های مردم اوکراین را تقلید می‌کند.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه در این خصوص توضیح داد: «زلنسکی در آینده همچنان به گدایی از غرب برای پول و تسلیحات ادامه می‌دهد و تلاش می‌کند تا اثبات کند که همچنان در بازی است و امید جهان آزاد است و آخرین پناهگاه دموکراسی اروپایی است که در آن یک خرس با ژاکت پنبه‌ای خواهان پاره کردن آن است».

اظهارات مدودف در حالی مطرح شده است که زلنسکی روز گذشته (دوشنبه) در گفت‌وگو با شبکه «العربیه» تأکید کرد که احتمال بروز یک جهانی سوم وجود دارد و اوکراین را کشوری مستقل خواند که تابع دستورات خارجی نیست و هرگونه دستور را رد کرده و تنها زبان گفت‌وگو را قبول می‌کند. (جزئیات بیشتر)

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در تاریخ ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ماه)، کشورهای غربی به ویژه ایالات متحده با عرضه تسلیحات به اوکراین به آتش درگیری‌ها در اوکراین دامن زده‌اند و موجب شده‌اند که بعد از گذشت بیش از دو ماه، همچنان جنگ اوکراین ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا