تهران

معاون استاندار تهران: ۴۰ هزار سازمان مردم نهاد در استان تهران فعالیت می‌کنند

معاون استاندار تهران: ۴۰ هزار سازمان مردم نهاد در استان تهران فعالیت می‌کنند

به گزارش خبرگزاری یولن از تهران؛ نشست صمیمی محسن منصوری استاندار تهران با تشکل ها و سازمان های مردم نهاد با حضور سید عباس جوهری معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران، عابد ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، خدمتکار مدیرکل اجتماعی استانداری تهران و سایر مسئولان برگزار شد. 

جوهری در این جلسه با اشاره به نقش مهم تشکل های مردم نهاد اظهار داشت: در استان تهران ۷۵۰ تشکل مستقیماً مجوز فعالیت خود را از استانداری دریافت کرده اند که در حوزه‌های مختلف آسیب های اجتماعی، خیریه ها، زنان، خانواده، سلامت، محیط زیست و غیره فعالیت دارند. 

وی با اشاره به صدور مجوز فعالیت تشکل های مردم نهاد توسط دیگر دستگاه ها از جمله اداره کل ورزش و جوانان، میراث فرهنگی، شهرداری و غیره افزود: حدود ۴۰ هزار تشکل و سازمان مردم نهاد در استان تهران ثبت شده و فعالیت دارند که ظرفیت بی‌نظیری است. 

واگذاری کارها به مردم و حلقه های میانی اولویت دولت سیزدهم است

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران عنوان کرد: بر اساس شواهد تاریخی، جمهوری اسلامی پرچمدار استفاده از ظرفیت‌های مردمی است و انقلاب اسلامی به مدد حضور و مشارکت مردم به پیروزی رسید و با راهنمایی امام خمینی(ره) و سپس مقام معظم رهبری این مسیر ادامه دارد. 

جوهری ادامه داد: اراده جمهوری اسلامی استفاده از ظرفیت‌های مردمی است و اکنون پرچم داری این امر با دولت سیزدهم است که مزین به نام دولت مردمی است که در دولت سیزدهم واگذاری کارها به مردم و حلقه های میانی اولویت دارد.
  
وی همچنین خاطرنشان کرد: در قانون اساسی در چهار سطح تصمیم‌گیری، نظارت، مطالبه‌گری و اجرا برای مشارکت مردمی تبیبن قانونی وجود دارد که باید در حوزه‌های مختلف این ظرفیت‌ها را فعال کرد. 

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا