تهران

معاون رییس جمهور: بسته‌های «کسب و کار پایدار خانواده محور» به‌زودی رونمایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری یولن از ری، انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ظهر امروز در بازدید از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شمس آباد در شهرستان ری، با بیان اینکه بسته‌های «کسب و کار پایدار خانواده محور» به‌زودی رونمایی می‌شود، اظهار کرد: با رونمایی از این بسته‌ها، بانوان می‌توانند در کنار فرزندانشان به کسب و کار خود برسند و نگرانی‌های موجود در این حوزه از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به دنبال کاهش فشار بر بانوان شاغل، امکان ایجاد دورکاری و ایجاد کار در خانه برای بانوان است، گفت: ایجاد اشتغال در خانه موجب کمک فرزندان به مادر و کاهش بسیاری از معضلات اجتماعی می‌شود.

معاون رییس جمهور افزود: این معاونت تمام تلاش خود را در راستای گرفتن تسهیلات برای صنعتگران خانم، رفع مشکلات بیمه، تسهیل در اخذ مجوز و سایر مشکلات به کار گرفته است.

خزعلی با اشاره به اینکه شوراهای اشتغال کشور با دستور رییس جمهور پس از ۲ سال تشکیل جلسه داده است، تاکید کرد: براساس دستور رییس جمهوری این جلسات هر ماه برگزار می‌شود و معاونت زنان به دنبال حل بخشی از مشکلات زنان کار آفرین، زنان بی سرپرست و بدسرپرست است.

وی با تاکید براینکه هم اکنون در حال احصاء مشکلات بانوان کارآفرین و کارگران خانم واحدهای تولیدی هستیم، گفت: مشکلات بیمه‌ای، دوری محل کار و دورکاری از جمله این مشکلات هستند که در حال پیگیری آن هستیم.

معاون رییس جمهور ادامه داد: رفع مشکلات حمل و نقل کارگران شهرک صنعتی شمس آباد، احداث مسکن در کنار شهرک‌های صنعتی و رفع بسیاری از بروکراسی های اداری از جمله راهکارهایی است که می تواند مشکلات بانوان را در حوزه کسب و کار حل کند.

خزعلی‌ با اشاره به اینکه بازدید از واحدهای تولیدی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی انجام شده است، افزود: در این بازدید شاهد کارآفرینی، نوآوری و خلاقیت بانوان در حوزه مدیریت شرکت های دانش بنیان، واحدهای تولیدی و صنعتی بودیم که امیدواریم شاهد رفع مشکلات جاری این افراد باشیم.

انتهای پیام/۶۷۰۶۲


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا