سلامت

معاون وزیر :اصلاح تعرفه ها برای افزایش انگیزه پزشکان بخش دولتی در دستور کار است

معاون وزیر :اصلاح تعرفه ها برای افزایش انگیزه پزشکان بخش دولتی در دستور کار است

سعید کریمی روز دوشنبه در بازدید از بیمارستان ولایت قزوین در گفت و گو با خبرنگار یولن افزود: وزارت بهداشت به دنبال افزایش انگیزه پزشکان برای فعالیت در مراکز درمانی-بهداشتی بخش دولتی می باشد و در همین رابطه امسال فعالیت های خوبی انجام شده است.

این مسوول گفت: رویکرد وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی افزایش ماندگاری پزشکان در مراکز درمانی دولتی، ضمن حمایت و تقویت از مراکز درمانی بخش خصوصی است.

وی اظهار داشت: تلاش ها بر این است تعرفه های پزشکان را به بخش خصوصی نزدیک کنیم تا انگیزه پزشکان برای فعالیت در مراکز درمانی دولتی بالا برود.

معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در همین راستا سقفی نیز که در سال ۹۵ موجب محدود شدن درآمدهای اختصاصی بیمارستان های دولتی می شد نیز امسال با مصوبه هیات دولت اصلاح شد.

این مسوول گفت: حمایت های خوبی برای فعالیت دیگر اعضای کادر درمان از جمله پرستاران نیز تدارک دیده شده و به زودی عملیاتی می شود.

وی اظهار داشت: سیاست وزارت بهداشت این است تا شهروندان با هر توان مالی بتوانند به خدمات درمانی دسترسی مناسب داشته باشند.

این مسوول در ادامه با بیان اینکه سرانه تخت بیمارستان های دولتی قزوین نسبت به میانگین کشوری پایین است و باید این عقب ماندگی را جبران کنیم،افزود: پروژه های بزرگی برای رفع این مشکل تعریف شده که از جمله آنها می توان به بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین اشاره کرد که از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور بودجه مناسبی برای تکمیل آن درنظر گرفته شده و تلاش می کنیم به اجرای این طرح سرعت ببخشیم.

معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی افزود: در همین راستا ساختمان جدیدی برای انتقال بیمارستان اعصاب و روان قزوین در نظر گرفته شده و تجهیزات لازم برای آن نیز از سوی وزارت بهداشت پیش بینی شده و در اختیار این استان قرار خواهد گرفت.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا