سمنان

معاینه فنی ۴۰ هزار خودروی سنگین در سمنان

معاینه فنی ۴۰ هزار خودروی سنگین در سمنان

مهدی رجایی‌فرد، رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار یولن در سمنان، از افزایش مراجعه وسایل نقلیه سنگین به مراکز معاینه فنی در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: میزان مراجعه به این مراکز نسبت به سال ۱۳۹۹ از رشد دو درصدی برخوردار بوده است.

رجایی‌فرد خاطرنشان کرد: ۴۰ هزار و ۵۱ خودرو پارسال به مراکز معاینه فنی سنگین مراجعه کرده که این رقم در مقایسه با سال ۹۹، به میزان دو درصد افزایش داشته است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان افزود: از تعداد ۴۰ هزار خودرویی که به مراکز مذکور مراجعه کردند، بیش از ۵۳ درصد خودروهای سنگین موفق به اخذ معاینه فنی شده و خودروهای مردود سهم ۴۶.۳ درصدی داشته‌اند.

رجایی‌فرد تصریح کرد: در این مراکز، علاوه بر بازدیدهای ظاهری شامل کیفیت آج لاستیک‌ها، شیشه‌ها و آینه‌ها، چراغ‌ها، کمربند ایمنی، کپسول آتش‌نشانی، باک‌ها، درها و موارد ایمنی داخل خودرو، آزمون‌های مکانیزه شامل تست ترمز، لغزش جانبی چرخ‌ها، تست آلاینده‌ها، کیلومتر شمار و تست نور صورت می‌پذیرد که در مردودی‌های سال گذشته تست ترمز و آلایندگی بیشترین فاکتورهایی بوده‌اند که دخالت داشته‌اند.

وی تأکید کرد: به‌منظور نظارت بهینه بر عملکرد مراکز، این اداره کل ضمن انجام بازدیدهای سرزده و دوره‌ای از این مراکز به‌صورت مستمر اقدام به پایش سامانه مراکز معاینه فنی سنگین کرده و در صورت مشاهده نواقص و تخلفات احتمالی، مطابق مقررات اقدام می‌کند.

انتهای پیام/۷۴۰۰۲/م/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا