سلامت

مقاله محقق ایرانی با موضوع اثرات عسل تقلبی در همایش جهانی کره پذیرش شد

مقاله محقق ایرانی با موضوع اثرات عسل تقلبی در همایش جهانی کره پذیرش شد

هدیه عسکرپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار یولن اظهار داشت: چکیده مقاله دکتر امیر ساسان مظفری‌نژاد از سوی کمیته علمی همایش مذکور توانست معاف از پرداخت هزینه ثبت نام همایش (۱۴۰ تا ۲۶۰ دلار آمریکا) شود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ادامه داد: این همایش در مجموع از ۱۷ عنوان از تحقیقات پایه در مورد ایمنی ذاتی، اکتسابی، متابولیسم ایمنی گرفته تا موضوعات مربوط به بیماری های ایمنی مانند واکسن ها، آلرژی ها، خودایمنی و سرطان تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: این همایش بین المللی از سوی انجمن ایمونولوژیست های کره با حضور پژوهشگران بین المللی از تاریخ سوم تا پنجم نوامبر (۱۲ تا ۱۴ آبان) سال جاری در شهر اینچئون کره جنوبی برگزار خواهد شد.

مظفری نژاد نیز در این زمینه در گفت وگو با خبرنگار یولن توضیح داد: وجود ناخالصی هایی همچون، شکر، شیره نیشکر و شیره برنج در عسل های تقلبی می تواند بر سیستم ایمنی بدن تاثیر بگذارد و علاوه بر چاقی و دیابت زمینه ساز برخی بیماری های دیگر هم شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در جنوب استان کرمان ادامه داد: اثرات این نوع عسل ها می تواند از مصرف شیرینی هم بیشتر باشد و افراد به گمان طبیعی و خاصیت درمانی محصول مصرف بیشتری از هر نوع شیرینی دیگری هم داشته باشند که در نتیجه شاهد بیماری های فشار خون و دیابت بیشتر خواهند بود.

مظفری نژاد با بیان اینکه در این مقاله به بررسی تحقیقات عملی دیگر محققان نیز پرداختم گفت: ارزیابی و بررسی مجموعه این یافته ها نشان داد که مصرف عسل تقلبی می تواند با تضعیف سیستم ایمنی، زمینه ساز اثرگذاری عوامل بیماری زا و میکروب ها در بدن انسان شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا