سلامت

مقاله کارشناس ایرانی با موضوع فرزندآوری در کنفرانس بین‌المللی گرجستان پذیرش شد

مقاله کارشناس ایرانی با موضوع فرزندآوری در کنفرانس بین‌المللی گرجستان پذیرش شد

به گزارش یولن سجاد اسحاقی مسکونی دارای کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث و کارشناس فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مقاله مذکور را در این کنفرانس ارایه خواهد کرد.

 هدیه عسکرپور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار یولن توضیح داد: این مقاله توسط دانشگاه جرجیا واقع در شهر تفلیس کشور گرجستان به صورت سخنرانی و غیرحضوری پذیرش شده و در اختتامیه کنفرانس در ۱۰ شهریور ماه سال جاری ارائه می‌شود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تصریح کرد: دانشگاه بین‌المللی جرجیا و سازمان بین المللی مطالعات دانشگاهی برگزارکنندگان و مشارکت کنندگان اصلی دهمین کنفرانس بین المللی علوم انسانی، اجتماعی و سبک زندگی هستند.

وی اظهارداشت: این مقاله پیش از این در قالب طرح پژوهشی در معاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مصوب شده و این معاونت نیز حمایت‌های لازم را ازین طرح پژوهشی داشته است.

تبیین اهمیت فرزندآوری در عصر حاضر

نویسنده مقاله پذیرفته شده در دهمین کنفرانس بین المللی علوم انسانی، اجتماعی و سبک زندگی کشور گرجستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار یولن افزود: ایده مقاله فراخوان طرح‌های افزایش جمعیت بود که برای این مقاله چهار ماه وقت سپری شد. 

اسحاقی مسکونی با بیان اینکه فرزندآوری و افزایش جمعیت یکی از مقوله‌های مهمی بوده که مورد تأکید عالمان ربانی و متخصصان جمعیت قرارگرفته است، بیان کرد: این موضوع یکی از ضروری‌ترین و مهمترین مولفه‌های قدرت در هر کشوری به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: قرآن کریم هم به این امر مهم در آیات متعددی اشاره داشته و اهمیت این موضوع را تأیید کرده است. 
این نویسنده  به روش تحقیق طرح فرزند آوری و افزایش جمعیت از منظر قران کریم اشاره کرد و گفت: در این طرح تحقیقاتی از روش توصیفی- تحلیلی استفاده شده است که از منظر قرآن کریم فرزندآوری را تحلیل می کند.

وی از اهداف این پژوهش را تبیین اهمیت فرزندآوری به ویژه در عصر حاضر و در همه زمان ها برشمرد و افزود: از نتایج پژوهش حاضر این بوده که ۲۴ آیه قرآن در ۶ دسته موضوعی به صورت مستقیم و غیر مستقیم به فرزندآوری و ممدوح بودن آن در همه برهه های زمان اشاره کرده است. 
اسحاقی با بیان اینکه در این مقاله  اصغر شاهرخی و سلمان اسحاقی به عنوان مشاور و همکار این طرح بوده‌اند، اظهارداشت: موضوع فرزندآوری همواره ممدوح و هیچ موقع مذموم نبوده و نخواهد بود.

وی تالیف کتاب مدیریت آرزوهای طولانی از دیدگاه قرآن و احادیث و کسب رتبه برتر در بخش تالیف کتاب بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در سال ۹۹، ارائه طرح پژوهشی بررسی و آسیب شناسی کانون های قران و عترت وزارت علوم سال را در ۱۳۹۲از جمله عملکرد خود خواند.

وی همچنین انجام طرح پژوهشی بررسی و نقد شیوه های آموزش قرآن در کودکان و نوجوانان با حمایت اداره کل آموزش و پرورش استان قم، نگارش مقاله آثار و پیامدهای طول امل در احادیث ائمه اطهار و نگارش مقاله طول امل در آیینه تفاسیر قرآن را از جمله رزومه علمی و پژوهشی خود برشمرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا