بین الملل

مقام حزب الله: مشکل آمریکا با ایران، حمایت این کشور از مقاومت است

مقام حزب الله: مشکل آمریکا با ایران، حمایت این کشور از مقاومت است

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، «محمد رعد» رئیس فراکسیون پارلمانی «الوفاء للمقاومه» (وفاداری به مقاومت) از سیاستهای آمریکا برای ناامید کردن ملت لبنان و ایجاد شک و تردید در میان آنان انتقاد کرد.

پایگاه خبری العهد به نقل از رعد گزارش داد، آمریکا در راستای انتقامگیری برای رژیم صهیونیستی و همچنین شکست خود در برابر مقاومت، دست به این اقدامات می‌زند.

وی با بیان اینکه آمریکا در تلاش است که مانع ایستادگی مردم لبنان و پیروزی آنان در برابر رژیم صهیونیستی شود، تصریح کرد، آمریکا، جنایات صهیونیستها را پوشش می‌دهد و حتی اجازه نمی‌دهد که شورای امنیت بیانیه‌ای در محکومیت تجاوزات آنان صادر کند.

رعد ادامه داد: «آمریکا در اقتصاد، علیه ما جنگی را آغاز کرده است تا از گرسنگی مردم بهره‌برداری کند و مردم نیز مجبور شوند کسی را انتخاب کنند که مد نظر آمریکاست. آمریکا با شعار “نه به سلاح و نه به اشغالگری ایران” این اقدام را انجام می‌دهد».

این مسئول حزب الله با تأکید بر اینکه «همه می‌دانند ایران هیچ اشغالگری در کشور ندارد، بلکه مسئله، حمایت و پشتیبانی ایران از مقاومت است»، خاطر نشان کرد: «آنان (آمریکاییها) می‌دانند که ایران هیچ نیرویی در لبنان ندارد»..
وی با طرح این پرسش که آمریکاییها در لبنان به دنبال چه چیزی هستند، خاطر نشان کرد: «آنان در پی تسلط بر کشور و انتقامگیری هستند. این افرادی که شعار می‌دهند، تحت حمایت آمریکا قرار دارند…. آنان در راستای جلوگیری از ائتلاف [جنبشهای] حزب الله و امل تلاش می‌کنند».

رعد با اشاره به تلاش آمریکا برای ایجاد جنگ داخلی در لبنان، در پایان گفت: «آمریکا و مزدورانش می‌خواهند ما را به سمت انتخاب اشتباه سوق دهند. هدف آنان، خلع سلاح مقاومت است؛ سلاحی که لبنان را حفظ کرد و کرامت را به مردم لبنان و همه عربهای منطقه بازگرداند. این سلاحی است که دشمن را می‌ترساند».

پارلمان لبنان ۲۷ مهر ماه گذشته، با برگزاری انتخابات پارلمانی در ۲۷ مارس آتی ( ۷ فروردین ۱۴۰۱) موافقت کرد.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله هم تاکید کرده بود که حزب الله در پی برگزاری انتخابات در زمان مشخص خود است و هیچ نشانه‌ای وجود ندارد از این‌که هیچ یک از طرفهای لبنانی خواستار تعویق انتخابات پارلمانی باشند.

پیشتر نیز منابع رسانه‌ای اعلام کرده بود که گروه‌های سیاسی لبنان خواستار برگزاری انتخابات در در موعد مقرر خود، طبق قانون انتخاباتی جاری کشور که ۲۷ مارس آتی است، هستند.

نظام لبنان پارلمانی است و نخست وزیر و رئیس جمهور از دل این پارلمان بیرون می آیند به همین دلیل برگزاری انتخابات پارلمانی از اهمیت ویژه‌ای در این کشور برخوردار است که هر چهار سال یک‌بار برگزار می‌شود اما انتخابات پیشین، برای نخستین بار بعد از ۹ سال و در پی یک تأخیر ۵ ساله در ۸ می ۲۰۱۸ (۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷)برگزار شد.

انتهای پیام/

 

 


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا