سیاسی

منفعت روسیه از جنگ اسرائیل و غزه به روایت واعظی

منفعت روسیه از جنگ اسرائیل و غزه به روایت واعظی

به گزارش خبرگزاری یولن، نشست فصلی سران حزب اعتدال و توسعه با حضور دبیرکل ، اعضای ارشد حزب و دبیران استانی برگزار و در این جلسه نسبت به برنامه ریزی سیاست های کلان حزب در سالجاری تبادل نظر و اتخاذ تصمیمات حائز اهمیت صورت پذیرفت.

در این جلسه محمد باقر نوبخت، محمود واعظی، علی جنتی، علی آقازاده و دبیران استانی پیرامون مباحث اصلی سیاست داخلی و خارجی کشور به طرح موضوع پرداختند.

جنگ غزه فشار حداکثری غرب را از دوش «روسیه» برداشت

همچنین در این نشست، محمود واعظی، رئیس دفتر سیاسی حزب اعتدال و توسعه پیرامون تحولات منطقه و سیاست خارجی گفت: خاورمیانه همواره منطقه ای پر اهمیت بوده و به همین دلیل دولت های بزرگ همواره برای حضور و نفوذ در امور و اداره آن مداخله می کردند.

وی ادامه داد: از این روی، دوجنگ مداخله جویانه و بسیار مهم آمریکا با کشورهای افغانستان و عراق سود و منفعتی برایش به ارمغان نیاورد و به همین دلیل به دنبال ایجاد و بسط جنگ با ایران که اسرائیل با اقدامات مشمئز کننده خود به دنبال آن بود، نیست.

واعظی گفت: ژئوپلتیک منطقه در حال تغییرات اساسی است و این تغییرات بر روی کشورهای منطقه نیز اثر کرده است.کشورهای عربی منطقه به رهبری عربستان سعودی می خواهند به سمت توسعه اقتصادی بروند و از همین روی به دنبال آرامش وحفظ ثبات و امنیت درمنطقه است. نقش آفرینی و کنشگری فعال و موثر ایران در منطقه در راستای امنیت سازی وثبات موجب افزایش نقش و قدرت ایران خواهد شد.

وی گفت: تا قبل از ۷ اکتبر تمام آمریکا و کشورهای اروپایی به دنبال تضعیف و تنبیه روسیه در جنگ اوکراین بودند اما پس از حمله کوبنده حماس به رژیم صهیونیستی، خاورمیانه و مسئله فلسطین موضوع اول جهان شد و موضوع اوکراین به حاشیه رفت و روسیه بیشترین منفعت را از جنگ غزه و اسرائیل برد.

در پایان این نشست که تبادل نظر خوب و موثری در ان صورت گرفت، تصمیمات مهمی در حوزه های «توسعه تشکیلات ستادی و استانی»، توسعه و بسط «آموزش» و نقش آفرینی موثر و پر قدرت در انتخابات سال آینده با توجه به فضای سیاسی کشور در ان برهه اتخاذ گردید.

منفعت روسیه از جنگ اسرائیل و غزه به روایت واعظی

۲۷۲۱۵

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا