همدان

نصب ماکت هواپیمای اف ۴ در ورودی ملایر به یاد ۹ شهید خلبان

به گزارش خبرگزاری یولن از ملایر، عابدین صدوقی ظهر امروز در مراسم نصب ماکت هواپیمای اف ۴ در ورودی شهر ملایر از سمت اراک به ملایر با اشاره به جانفشانی‌های دلاوران نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس و عملیات‌های موفقیت آمیز اظهار کرد: این نیرو سهم بسزایی در پیروزی جنگ تحمیلی دارد و در دوران دفاع مقدس ۲۱۴ خلبان به فیض شهادت نائل آمدند.

وی با بیان اینکه شهرستان ملایر در دوران پرافتخار دفاع مقدس یک‌هزار و ۱۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است افزود: از این تعداد ۲۸۴ تن شهید ارتشی و ۲۰ شهید نیروی هوایی هستند.

مسئول یادمان‌های حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیروی هوایی با اشاره به اینکه ۹ تن از شهدای شهدای شهرستان ملایر شهدای خلبان بوده که نسبت به جمعیت شهرستان در کشور بیشترین شهدای خلبان را در ملایر داریم گفت: در آبان ماه سال ۱۳۹۸ اولین یادواره شهدای خلبان و شهدای ارتش در دانشگاه ملایر برگزار شد.

وی با بیان اینکه یکی از تصمیمات اتخاذ شده در ستاد یادواره شهدای ارتش و خلبان شهرستان نصب ماکت هواپیمای اف ۴ و سردیس‌های شهدای خلبان بود تصریح کرد: بعد از دو سال پیگیری امروز ماکت هواپیمایی اف ۴ در ملایر نصب شد.

 صدوقی یادآور شد: ماکت هواپیمای اف ۴ به ابعاد واقعی با ۱۹ متر طول و ۱۴ متر عرض و با وزن پنج تن ساخته شده که قرار است در کنار این ماکت سردیس‌های ۹ شهید خلبان به همراه کتیبه یادمان این شهدا نصب شود.

صدوقی اضافه کرد: در سطح کشور تعداد یکصد المان؛ سردیس، عکس و نماد شهدای خلبان نصب شده است که ۳۶ یادمان ابعاد واقعی ساخته شده است.

گفتنی است نصب سردیس‌های شهدای خلبان، محوطه سازی و نامگذاری یک بلوار به نام شهدای خلبان از دیگر برنامه‌های پیش رو ستاد یادواره شهدای خلبان ملایر در آینده نزدیک است.

انتهای پیام/۸۹۰۱۳


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا