کرمان

هزینه‌کرد بیش از ۱۷ میلیاردی برای درمان مادران و کودکان کرمانی مبتلا به سوءتغذیه

هزینه‌کرد بیش از ۱۷ میلیاردی برای درمان مادران و کودکان کرمانی مبتلا به سوءتغذیه

به گزارش یولن از کرمان، یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به حمایت کمیته امداد از ۱۱ هزار و ۸۰۰ کودک مبتلا به سوءتغذیه و ۷۴۵۰ مادر باردار و شیرده در استان کرمان اشاره و اظهار کرد: هدف از این کار ارتقاء وضعیت تغذیه مادران شیرده و باردار و کودکان دچار سوءتغذیه زیر پنج سال است و رویکرد اصلی کمیته امداد، آموزش شیوه‌های ارتقاء کیفیت مراقبت از مادران باردار، شناسایی زودهنگام مادران مبتلابه سوءتغذیه و اجرای موفق طرح توزیع سبد غذایی سالم و کامل است.

وی گفت: آن دسته از مادران دچار سوءتغذیه که از طریق مراکز بهداشتی به کمیته امداد معرفی می‌شوند می‌توانند به فروشگاه‌های طرف قرارداد مراجعه و ماهیانه به میزان ۱۰۰ هزار تومان کالا خریداری کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: مادران باردار از ابتدای ماه چهارم بارداری تا ۲۴ ماه پس از زایمان، مشمول بهره‌مندی از مزایای این طرح خواهند شد تا بدین ترتیب، دوره بارداری و شیردهی موفقی را سپری کنند.

صادقی افزود: کودکان دچار سوءتغذیه نیز توسط مراکز بهداشت و درمان استان شناسایی و به کمیته امداد معرفی می‌شوند و این نهاد برای رفع سوءتغذیه این کودکان نیز ماهیانه کارت‌های سبد غذایی برای خرید از فروشگاه صادر می‌کند و سبد غذایی شامل برنج، ماکارونی، عدس، پنیر، مرغ، خرما، روغن، نخود، لوبیا، تن ماهی، سویا و سایر اقلام است که ماهانه بین مادران باردار و شیرده و کودکان سوءتغذیه توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سوءتغذیه این کودکان با بی‌توجهی می‌تواند در آینده بیماری‌ها و ناهنجاری‌های زیادی در پی داشته باشد، تأکید کرد: برای تأمین مواد خوراکی موردنیاز هر کودک، حساب بانکی ویژه‌ای افتتاح‌شده که سقف برداشت ماهیانه سرپرست خانواده برای هر کودک، معادل تهیه یک سبد غذایی است که تنها برای خرید اقلامی که مصرف آن‌ها برای کودک مفید و ضروری است امکان خرید وجود خواهد داشت تا از این طریق مواد ضروری موردنیاز رشد کودکان با نظارت این نهاد تأمین شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان عنوان کرد: ۱۷ میلیارد و ۳۲۵ میلیون تومان طی ۹ ماهه امسال برای درمان کودکان و مادران مبتلابه سوءتغذیه در استان کرمان هزینه شده است.

انتهای پیام/۳۳۸۸/ب/س


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا