بین الملل

هشدار اتحادیه عرب درباره تبعات احداث هزاران واحد صهیونیست‌نشین

هشدار اتحادیه عرب درباره تبعات احداث هزاران واحد صهیونیست‌نشین

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، اتحادیه عرب در بیانیه‌ای درباره پیآمدهای تصمیم رژیم صهیونیستی برای ساخت حدود چهار هزار واحد صهیونیست‌نشین در کرانه باختری و تخریب ۱۲ روستا در جنوب استان الخلیل هشدار داد.

در این بیانیه آمده است که اتحادیه عرب درباره پیآمدهای اجرای این پروژه‌های اسرائیلی که تهدیدی برای امنیت و ثبات جهانی و در راستای تجاوزات مستمر و روزافزون این رژیم علیه ملت فلسطین است، هشدار می‌دهد.

اتحادیه عرب همچنین تأکید کرد که این طرح‌ها بیانگر فجیع‌ترین نوع تبعیض نژادی و در ادامه جنایت‌هایی است که در سایه سکوت جهانی صورت می‌گیرد و رژیم اشغالگر را به ارتکاب جنایت‌های بیشتر ترغیب می‌کند، امری که پیگرد قانونی و قضایی آن ضروری است.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، در بیانیه اتحادیه عرب آمده است که مطابق با قوانین بین‌المللی، این طرح‌های صهیونیستی به منزله جنایت‌های جنگی و ضد بشری است و بایستی جامعه جهانی به ویژه شورای امنیت به مسئولیت خود در این خصوص عمل کرده و قطعنامه‌های خود برای مقابله با این طرح‌ها را اجرا کند.

در بیانیه مذکور بر ضرورت اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی و حمایت جهانی از ملت فلسطین و تلاش برای پایان دادن به اشغالگری تأکید شده است.

سازمان عمران رژیم موقت صهیونیستی در کرانه باختری، بعدازظهر روز جمعه(دیروز) اعلام کرد که کمیته فرعی شهرک‌سازیِ وابسته به شورای عالی برنامه‌ریزی تل‌آویو، روز پنجشنبه، با هدف تصویب یک طرح شهرک‌سازی جدید جلسه‌ای تشکیل خواهد داد.

در طرح جدید قرار است ۳۹۸۸ واحد صهیونیست‌نشین جدید تصویب شود. این پروژه همزمان با گزارش رسانه‌ها درباره سفر احتمالی «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا به اراضی اشغالی و تلاش تل‌آویو برای برگزاری نشستی با سران کشورهای عربی مطرح شده است.

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا