بین الملل

واکنش تشکیلات خودگردان به خروج جنبش صهیونیستی از فهرست تروریسم

واکنش تشکیلات خودگردان به خروج جنبش صهیونیستی از فهرست تروریسم

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای به تصمیم وزارت خارجه آمریکا برای خروج جنبش افراطی صهیونیستی کاهانا «کاخ» از فهرست سازمان‌های تروریستی واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: در حالی‌که کنگره آمریکا بر مجازات ملت فلسطین از طریق باقی ماندن سازمان آزادی‌بخش فلسطین به عنوان سازمان تروریستی اصرار دارد، اما دولت آمریکا به دشمنان صلح و ثبات پاداش داده و چشم به روی جنایت‌های آن‌ها می‌بندد.

تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین آورده است، این تصمیم دولت آمریکا به منزله پاداش به فعالان این سازمان تروریستی از جمله «ایتمار بن غفیر» و خاخام «بینتسی جوویشن» است که در قدس و دیگر اراضی اشغالی مرتکب جنایت و تحریک شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان می‌شوند.

به نوشته روزنامه «القدس العربی»، تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین از اتخاذ چنین تصمیم دولت آمریکا در حالی‌که جنایت برخی اعضای این گروه تروریستی علیه ملت فلسطین و اماکن مقدس اسلامی و مسیحی ادامه دارد، ابراز تعجب کرد و خواستار تجدیدنظر این کشور در این تصمیم خطرناک و اتخاذ تصمیم تاریخی برای حذف نام سازمان آزادی‌بخش فلسطین از فهرست سازمان‌های تروریستی شد.

در بیانیه مذکور آمده است که رفتارهای دولت آمریکا با سخنان و تعهدات آن در خصوص صلح و ثبات، تناقض دارد.

انتهای پیام/ 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا