یزد

وحدت شیعه و سنی رمز موفقیت و سعادت مسلمانان است

وحدت شیعه و سنی رمز موفقیت و سعادت مسلمانان است

به گزارش یولن در یزد، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان، اظهار کرد: همزمان با عید بزرگ مبعث همایش بین المللی «بعثت و بیداری اسلامی» در یزد برگزار شد.

در این همایش که با حضور ۱۰۰ نفر از کشورهای  پاکستان، لبنان، افغانستان، نیجریه و یمن برگزار شد، نقش بعثت در بیداری اسلامی تبیین شد و  ابوالفضل خوشنویس، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان یزد نیز با اشاره به ضرورت حفظ و تقویت وحدت در جهان اسلام، اظهار کرد: این همایش در راستای همین مهم در بین مهاجرین و اتباع خارجی ساکن در استان برگزار شده است.

وی با بیان این‌که امروز شیعه و سنی باید در کنار یکدیگر اسلام ناب محمدی را به جهانیان معرفی کنند، افزود: دشمنان دین مبین اسلام و شریعت نبوی همه تلاش خود را به کار بسته تا اجازه ندهند صدای حق طلبی و کمال گرایی اسلام به گوش جهانیان برسد از همین رو تلاش، می‌کنند تا با ایجاد تفرقه بین مسلمانان آنان را به مسائل دیگری سرگرم نمایند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان یزد ایجاد شبکه خبیث داعش و معرفی اسلام به شکلی کاملا متضاد با اسلام ناب محمدی را یکی دیگر از ترفندهای دشمنان برشمرد و گفت: داعش نماد خباثت، خونخواهی و جنایتکاری بود که دشمنان ما سعی کردند اسلام را با این چهره پلید نشان دهند اما سردار دلها شهید سلیمانی عزیز و شهدای مدافع حرم که از همین کشورها برای دفاع از حریم آل الله در سوریه حضور یافتند ریشه این شجره خبیثه را خشکاندند.

خوشنویس در پایان خاطرنشان کرد: ما در مجموعه استان تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا بتوانیم خدمات شایسته‌ای برای مهاجرین داشته باشیم و برگزاری چنین همایش‌هایی نیز در راستای تقویت همین موضوع است.

 در این همایش حجت الاسلام نجم الهدی و مولدی محمد حسن باریک زهی به تبیین نقش بعثت پیامبر در بیداری اسلامی و ضرورت تقویت وحدت بین شیعه و سنی پرداختند.

پایان پیام/د


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا