بین الملل

ورود مجدد کماندوهای ترکیه به شمال عراق و سوریه

ورود مجدد کماندوهای ترکیه به شمال عراق و سوریه

 به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، وزارت دفاع ترکیه روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی ترکیه ۶ تروریست «پ‌ک‌ک» و «یگان‌های مدافع خلق»  را در شمال سوریه و عراق از پادرآوردند.

 به نوشته روزنامه «ینی شفق»  وزارت دفاع ترکیه در حساب توییتری خود اعلام کرد: «سه تروریست در منطقه عملیات چشمه صلح و دو تروریست در منطقه عملیات شاخه زیتون در شمال سوریه از پا درآمدند.یک تروریست دیگر پ‌ک‌ک نیز در منطقه «زاپ» در عراق به هلاکت رسید.»

ترکیه مدعی است که گروه تروریستی پ‌ک‌ک از پایگاه هایی در شمال عراق برای مخفی شدن و طراحی حملات تروریستی در ترکیه استفاده می کند.

از سال ۲۰۱۶، ترکیه سه عملیات ضد تروریستی را در سراسر مرز خود در شمال سوریه برای جلوگیری از تشکیل به اصطلاح مسیر تردد تروریست‌ها انجام داده است. دولت سوریه بارها اعلام کرده است که حضور آمریکا و ترکیه در خاک این کشور اشغالگری است و آنها باید خاک این کشور را ترک کنند. بیشترین منابع نفتی سوریه در شرق سوریه قرار دارد که آمریکا با کمک تروریست‌ها در حال قاچاق آن است.

یک نماینده حزب حاکم دمکرات کردستان (PDK) چندی قبل گفت که ارتش ترکیه و نیروهای ارتش آزاد سوریه  (FSA)  با ورود  به روستاهای خالی از سکنه  در شمال عراق  چوب درختان مناطق را بریده  و به شرکت‌های چوب فروشی در ترکیه می‌دهند. این قانونگذار کردستان عراق گفت که در روستاهای تخلیه شده، نیروهای ترکیه شروع به ایجاد ایست، بازرسی و استقرار وسایل نقلیه زرهی مبادرت کرده‌اند.

در رویداد مرتبط دیگر «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه روز یکشنبه گفته است که با مقامات ارشد عراقی و کرد عراقی در مورد مبارزه مداوم ترکیه با تروریست‌های پ‌ک‌ک که از اواخر دهه ۸۰  میلادی  از خاک عراق استفاده می‌کنند، دیدار کرده است.

به نوشته روزنامه «حریت» آکار گفت،  ما ۴۰ سال است که علیه پ‌ک‌ک می‌جنگیم. اکنون باید هر چه زودتر از شر این موضوع خلاص شویم.

انتهای پیام/.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا